Vasculife

laser najnowszej generacji

OPIS TECHNOLOGII

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów laserów do zamykania żylaków. By osiągnąć założony cel terapeutyczny i estetyczny ważne jest, aby posługiwać się odpowiednią technologią. Urządzenie VascuLife to laser najnowszej generacji o długości fali 1470 nm. Charakteryzuje się wyższą długością fali od innych tego typu urządzeń, a przy tym nie powoduje nadmiernego wzrostu temperatury. Jest to pierwszy zautomatyzowany system laserowy do zamykania żylaków, co stanowi jego ogromną zaletę i przewagę nad innymi laserami endoluminalnymi. Dzięki zrobotyzowanemu systemowi możemy bardzo precyzyjnie dawkować energię na światło naczynia, a także kontrolować szybkość wprowadzania i wysuwania włókna laserowego.

WSKAZANIA

Technologia VascuLife pozwala na leczenie nawet dużej niewydolności żylnej z wysoką skutecznością, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka objawów niepożądanych. W celu określenia planu leczenia niewydolności żylnej konieczna jest konsultacja z chirurgiem naczyniowym oraz przeprowadzenie badania dopplerowskiego.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

  • Należy poinformować lekarza o zażywanych  lekach  (dotyczy szczególnie leków antykoncepcyjnych i hormonalnych)
  • Należy wygolić włosy na obszarze, gdzie zaplanowano zabieg (najlepiej w dniu zabiegu) lub depilacja chemiczna przy użyciu maści lub kremów depilujących

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg VascuLife przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent ma możliwość niemalże natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć. Urządzenie wyróżnia się długością fali, dla której charakterystyczna jest absorpcja dla wody w tkankach miękkich, co pozwala na optymalną ablację ściany żyły. Dzięki temu ogranicza się do minimum powstawanie siniaków, które są często widoczne przy zastosowaniu innej długości fali, która absorbuje w hemoglobinie. Cała procedura jest zautomatyzowana, co pozwala zredukować ryzyko związane z czynnikiem ludzkim.

Zabieg trwa 40 – 60 minut.

Przeciwwskazania względne

(poniższe choroby wymagają konsultacji z lekarzem, nie wykluczają jednak wykonania zabiegu)

  • niewydolność serca i wady zastawkowe
  • nadciśnienie
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
  • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013