Plastyka powiek górnych (film)

rozmowa z pacjentką

Joanna

Po 2 tygodniach od zabiegu wyglądałam dokładnie tak, jak chciałam wyglądać.

~ Joanna

Joanna zgłosiła się do kliniki z problemem wiotkości skóry powiek, którą obserwowała u siebie od kilku lat. Problem stanowiła również widoczna dysproporcja między powiekami jednego oka a drugiego, która po całym dniu pogłębiała się.

Wskazania estetyczne

Wiotka skóra powiek pacjentki sprawiała, że jej twarz wyglądała na bardziej zmęczoną. Joanna często słyszała, że wygląda na niewyspaną. Ponadto miała ona już trudności w wykonaniu makijażu, co również skłoniło ją do podjęcia decyzji o zabiegu.

Wskazania medyczne

Pacjentka usłyszała również od okulisty, że jej powieki stają się coraz bardziej wiotkie, co może wpłynąć w niedalekiej przyszłości na ograniczenie pola widzenia. Aby uniknąć pogłębianiu się tego problemu, Joanna ostatecznie podjęła decyzję o wykonaniu plastyki powiek górnych (blefaroplastyki).

Problem Joanny jest dość powszechny. U pacjentek z biegiem lat skóra traci elastyczność, co skutkuje trudnościami z wykonaniem makijażu, a z czasem coraz trudniej jest to zatuszować. W przypadku większego nawisu skórnego pacjenci mogą mieć coraz większy problem z ograniczeniem pola widzenia, co stanowi utrudnienie dla wzroku.

~ dr n. med. Agnieszka Burkacka

Asymetria powiek

W przypadku Joanny występowała również asymetria, która zwykle wynika z nadmiaru skóry powiek, który po jednej stronie jest bardziej nasilony, ale może również być związana z obecnością przepuklin tłuszczowych. Kiedy powięź, która powinna utrzymywać tkankę tłuszczową w powiece, z biegiem lat jest coraz mniej elastyczna, tłuszcz z okolicy oka zaczyna wychodzić na zewnątrz, tworząc efekt poduszeczek na powiekach.

Asymetria powiek może być wskazaniem do wykonania blefaroplastyki i jest ona również korygowana w trakcie operacji.

Blefaroplastyka – redukcja wiotkiej skóry powiek górnych

W chirurgii plastycznej korekta powiek górnych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, który swą popularność zawdzięcza między innymi natychmiastowym i zauważalnym efektom. Celem blefaroplastyki jest uzyskanie młodszego i bardziej promiennego wyglądu oraz otworzenie oka, zwiększając jego pole widzenia.

Joanna już po tygodniu od zabiegu, kiedy zmniejszył się obrzęk powiek, zauważyła pierwsze efekty, a po 2 tygodniach była w pełni zadowolona z osiągniętych rezultatów. Oczy Joanny wyglądają teraz na większe, a jej twarz sprawia wrażenie bardziej wypoczętej. Dzięki plastyce powiek pacjentka poczuła dużą różnicę w wykonywaniu makijażu i teraz robi to w bardziej komfortowych warunkach.

Zabieg u Joanny wykonała dr n. med. Agnieszka Burkacka, która na filmie odpowiada na kluczowe pytania dotyczące tej procedury.

 

Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
 • Joanna

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wybierz miasto *
   WrocławWarszawa
   Wiadomość *