Ultrashape

Zobacz film

Opis technologii

Zabieg wykonywany jest za pomocą aparatu Contour I, który wykorzystuje innowacyjną technologię ultradźwiękową, dzięki której można w sposób bezinwazyjny i bezbolesny pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zogniskowane fale ultradźwiękowe selektywnie oddziałują na komórki tłuszczowe, dzięki czemu trwale zmniejszają określoną ilość tłuszczu w danym obszarze.

Akustyczne fale impulsów energii ultradźwiękowej skupiają się w zamkniętym obszarze, powodując mechaniczne rozbijanie komórek tłuszczowych. Badania histologiczne potwierdzają rozbijanie tkanki tłuszczowej, podczas gdy struktury sąsiadujące pozostają nietknięte. Precyzja i bezpieczeństwo są osiągnięte przez zintegrowany czujnik kontaktu akustycznego, który zapewnia właściwy kontakt między głowicą i skórą oraz efektywne dostarczanie energii do wybranego obszaru. Ponadto zaawansowane oprogramowanie śledząco-prowadzące umożliwia dostarczanie energii w sposób kompletny i jednolity, co prowadzi do uzyskania gładkich, równomiernych konturów ciała.

Skuteczność Contour I została udowodniona w warunkach klinicznych.

ultrashape_video

Wskazania

New UltraShape to innowacyjny zabieg wyszczuplający, który pozwoli każdemu w łatwy i bezbolesny sposób osiągnąć zdrową, szczupłą sylwetkę. To alternatywa dla skomplikowanych operacji plastycznych – liposukcji czy plastyki powłok brzucha. Metoda ta przeznaczona jest szczególnie dla osób cierpiących na nadwagę (nie przekraczającą jednak 8 kg), które pragną zlikwidować zbędną tkankę tłuszczową. Tłuszcz usuwany jest zazwyczaj z takich miejsc jak uda, pośladki oraz brzuch.

Jak przygotować się do zabiegu

Jeżeli zdecydujemy się na UltraShape musimy pamiętać, aby w ciągu 2 dni poprzedzających zabieg powstrzymać się od spożywania węglowodanów i tłuszczów. Niewskazane jest także sięganie w tym czasie po witaminę E, aspirynę, leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, jak również po niesteroidowe środki przeciwzapalne. Należy unikać miejsc, w których możliwe było wcześniejsze stosowanie pestycydów i herbicydów.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie użyta metoda UltraShape. Pacjent zostanie poinformowany o tym, jak wygląda nieinwazyjny sposób usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu

Zabieg dzieli się na trzy etapy. Podczas pierwszego z nich wykonuje się masaż przygotowujący ciało do dalszych czynności. Dzięki użyciu specjalnego urządzenia RF, wytwarzającego podciśnienie i dwubiegunowe fale radiowe zwiększa się przepływ krwi i limfy. Tkanki stają się zrelaksowane, co umożliwia przejście do kolejnej fazy zabiegu.

Kolejnym krokiem jest rozbicie tkanki tłuszczowej aparatem Contour I. Dokonuje się tego za pomocą mechanicznych oraz zimnych ultradźwięków, które dzięki nowoczesnej technologii, nie uszkadzają skóry, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.

Na końcu zabiegu należy ponownie wykonać masaż na przykład aparatem VelaSmooth, którego zadaniem będzie przyśpieszenie cyrkulacji oraz  aktywności limfatycznej organizmu. Spowoduje to szybsze i lepsze usuwanie zbędnego tłuszczu z organizmu. Ponadto użycie głowicy RF poprawi kondycję skóry – stanie się gładsza oraz bardziej jędrna. Wszystko dzięki uwolnionym przez nią falom radiowym. Z rozbitej tkanki tłuszczowej uwolnione zostają trójglicerydy, które zostają następnie przetransportowane do wątroby układami:  naczyniowym i limfatycznym. Tam, wraz z innymi tłuszczami pochodzącymi z pożywienia, zostają wydalone poza organizm człowieka.

Efekty

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się gładka. Po miesiącu można zaobserwować widoczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz utratę 2-4 cm w obwodzie ciała. Natomiast po wykonaniu 3 zabiegów zyskuje się zupełnie nową sylwetkę, co oznacza zmniejszenie się obwodu nawet o 10 cm. Co najważniejsze osiągnięte rezultaty są trwałe, więc wykonywanie zabiegów podtrzymujących nie jest konieczne.

W ciągu 2 tygodni od wykonania zabiegu należy ograniczyć spożywanie produktów o dużej zawartości tłuszczów oraz węglowodanów. Konieczna jest także dalsza rezygnacja z takich lekarstw jak witamina E czy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dzięki temu, iż UltraShape oraz Velasmooth są metodami bezbolesnymi, rekonwalescencja nie jest potrzebna. Tuż po zabiegu można wrócić do normalnego, codziennego życia.

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Cukrzyca
  • Zła krzepliwość krwi
  • Wirusowe zapalenie wątroby
  • Wszczepiony stymulator serca
  • Przepuklina brzuszna
  • HIV

Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Przed i po

http://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2013/08/brzuch-1.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013