Fala uderzeniowa

jako zabieg na cellulit

Fala uderzeniowa - na czym polega zabieg?

Extracorporeal Shock Wave Thera (w skrócie ESWT) to metoda wykorzystująca fale mechaniczne wytwarzane za pośrednictwem pneumatycznego urządzenia. Głowica urządzenia o powierzchni kilku centrymetrów kwadratowych, przyłożona do powierzchni skóry, wprowadza tkankę w drgania mechaniczne. Powstała w ten sposób fala uderzeniowa wywołuje szereg biofizycznych zjawisk.

Tym sposobem, aby wywołać drgania struktur tkankowych, aplikuje się odpowiednio dużą energię. Efekty działania fali mechanicznej są widoczne gołym okiem, w postaci przekrwienia występującego w okolicy poddawanej zabiegowi. Konsekwencją lepszego ukrwienia jest wzrost metabolizmu i odżywienie miejsc poddanych zabiegowi.

Fala uderzeniowa - podstawowe informacje 
Cena:250 - 600 zł
Czas zabiegu:20-60 min
Znieczulenie:brak
Reakcja skóry:zaczerwienienie
Rekonwalescencja:brak
Sugerowana liczba zabiegów:6-10
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Fala uderzeniowa jest stosowana w terapii cellulitu oraz miejscowej otyłości. Zadaniem zogniskowanej fali mechanicznej jest rozluźnienie kompleksów lipidowych oraz pobudzenie mikrokrążenia w stymulowanych tkankach. Za sprawą działania sił mechanicznych dochodzi do zniekształcenia i uszkodzenia adipocytów, a także do zahamowania ich różnicowania. Wspomniana terapia wspomaga także drenaż limfatyczny i żylny. Jej zaletą jest także fakt, że przyspiesza ona wchłanianie obrzęków.

Fala uderzeniowa nie pozostaje bez wpływu na koloify tkankowe, a w związku z tym polepsza właściwości mechaniczne kolagenu i prowadzi w konsekwencji do jego syntezy.

Wskazania do zabiegu

 • cellulit
 • miejscowa otyłość
 • uczucie tzw. ciężkich nóg
 • chęć poprawy gładkości i jędrności i sprężystości skóry
 • chęć wymodelowania sylwetki
 • chęć usprawnienia przepływu limfy

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby wspomóc metabolizm tłuszczu, na dwa dni przed zabiegiem i przez dwa dni po zabiegu należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie!

Zabieg na cellulit może być wykonany w obszarze, w którym warstwa tkanki tłuszczowej ma minimum 2 cm. Nie wykonuje się go na twarzy, szyi, błonach śluzowych, kościach i w okolicy serca.

Aby wspomóc efekty działania fali uderzeniowej zaleca się także wykonanie jednego z wymienionych zabiegów: Velasmooth lub zabieg Maximus TriLipo.

Zajrzyj do artykułu i sprawdź stopień zaawansowania cellulitu.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa emitowana jest za pomocą głowicy urządzenia przykładanej do skóry w obszarze zabiegowym. Podczas tego zabiegu na cellulit pacjentka nie odczuwa bólu, a jedynie silny bodziec uderzeniowy mogący powodować chwilowy, niewielki dyskomfort. Może jednak pojawić się lekkie mrowienie, swędzenie, czasem pieczenie. Działanie fali uderzeniowej prowadzi do rozbicia skupisk komórek tłuszczowych – mikro i makroguzów – które tworzą tzw. “skórkę pomarańczową”. Cały proces możemy wspomóc za pomocą odpowiedniej diety i pijąc duże ilości wody.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

Efekty

Pacjentki zwykle zwracają uwagę na to, że już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, bardziej sprężysta i przede wszystkim jędrna. Fala uderzeniowa usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu znika wrażenie ciężkich nóg oraz obrzęki. Po serii zabiegów cellulit jest wyraźnie zredukowany, a tkanka tłuszczowa w okolicy poddawanej zabiegowi zmniejsza się.

Seria zabiegów wykorzystujących działanie fali uderzeniowej jest idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, zalecamy serię zabiegów na cellulit. Satysfakcjonujące rezultaty uzyskujemy zwykle po 6 zabiegach, które przeprowadza się w tygodniowych odstępach.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • Ciąża
 • Niewydolność układu krążenia
 • Niewydolność wątroby i nerek
 • Choroby zakaźne
 • Nowotwory
 • Patologie skórne
 • Cukrzyca
 • Zapalenie żył – zakrzepica żył
 • Stadium rozwojowe komórek nowotworowych
 • Rozrusznik serca
 • Patologie tętnicy szyjnej

Specjaliści wykonujący zabieg

Zabieg na cellulit wykorzystujący działanie fali uderzeniowej wykonujemy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie. Konsultacje dotyczące zabiegów na cellulit przeprowadzane są bezpłatnie.

W klinice we Wrocławiu konsultacje na temat likwidacji cellulitu oraz procedurę wykonują Aleksandra Duczmal oraz Magdalena Łączek. W Warszawie konsultacje oraz zabiegi usuwania cellulitu przeprowadza kosmetolog Elena Bodnariuk.

W celu umówienia się na bezpłatną konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem: Sposoby na cellulit – zabiegi, dieta i domowa pielęgnacja.

Fala uderzeniowa na cellulit - cena

Cena procedur wykorzystujących działanie fali uderzeniowej uzależnione są od miejsca poddawanego zabiegowi.

Fala uderzeniowa (cennik) 
Uda - przód lub tył300 zł
Uda - przód + tył500 zł
Uda przód + tył + pośladki600 zł
Brzuch250 zł
6 x Uda - przód lub tył1440 zł
6 x Uda - przód + tył2400 zł
6 x Uda przód + tył + pośladki2880 zł
6 x Brzuch1200 zł
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne zabiegi na cellulit