Liposhock

Zobacz film

Opis Technologii

Innowacyjność zabiegu wyszczuplającego przy użyciu tego urządzenia polega na tym, że wykorzystywana jest siła działania fal dźwiękowych ShockWave (SW) o wzrastającym ciśnieniu oraz skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o podwójnej częstotliwości. Siła oddziaływania Liposhock niweluje cellulit i miejscową otyłość nawet w najtrudniejszych partiach ciała.

•        Fala uderzeniowa

Istotą tej metody, nazywanej w skrócie ESWT ( extracorporeal shock wave therapy) jest wykorzystanie zogniskowanej fali mechanicznej wytwarzanej za pomocą urządzenia pneumatycznego. Przyłożony do skóry aplikator o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych przekazuje tkankom drgania mechaniczne. Powstała w tkance fala wywołuje różne zjawiska biofizyczne. Aplikacja odpowiednio dużej energii wywołuje drgania struktur tkankowych. Efekt zewnętrzny działania fali mechanicznej jest widoczny w postaci przekrwienia w obszarze poddanym zabiegowi.  Konsekwencją lepszego ukrwienia jest wzrost metabolizmu i odżywienia miejsc poddanych zabiegowi.

W kosmetologii i medycynie estetycznej fala uderzeniowa jest stosowana w terapii cellulitu oraz miejscowej otyłości. Zadaniem zogniskowanej fali mechanicznej o odpowiednio dużej energii jest rozluźnienie kompleksów lipidowych oraz pobudzeni mikrokrążenia w stymulowanych tkankach. Siły mechaniczne mogą powodować  zniekształcenie i uszkodzenie adipocytów, a także hamować ich różnicowanie. Terapia ta wspomaga drenaż limfatyczny i żylny oraz przyśpiesza wchłanianie obrzęków. Drgania mechaniczne wpływają na koloify tkankowe, polepszają właściwości mechaniczne kolagenu  oraz pobudzają  jego syntezę.

•        Ultradźwięki

Jest to stosunkowo nowa metoda, która wykorzystuje falę ultradźwiękową  o znacznym natężeniu do kształtowania pożądanej sylwetki ciała. Istotą metody jest selektywne usuwanie tkanki tłuszczowej w miejscu działania  fali ultradźwiękowej, na skutek uszkodzenia błon komórek tłuszczowych. Działanie mechaniczne fali ultradźwiękowej powoduje rozerwanie  błon komórkowych adipocytów, głównie w postacie trójglicerydów. Zogniskowanie fali ultradźwiękowej stwarza możliwość działania selektywnego, w obrębie określonego pola i określonej głębokości. Zabezpiecza przed niszczeniem wrażliwych struktur tkankowych takich jak skóra, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz nerwy obwodowe. Niszczenie adipocytów odbywa się w wyniku ich mechanicznego uszkodzenia, przy czym nie dochodzi do wzrostu temperatury okolicznych tkanek.

Wskazania

Liposhock polecić należy przede wszystkim tym osobom, które cierpią na zaawansowany cellulit i miejscową otyłość.

 • cellulit
 • miejscowa otyłość
 • uczucie tzw. ciężkich nóg
 • chęć poprawy gładkości i jędrności i sprężystości skóry
 • chęć wymodelowania sylwetki
 • chęć usprawnienia przepływu limfy

Jak przygotować się do zabiegu

Zabiegowi można poddać okolicę, na której znajduje się warstwa tkanki tłuszczowej o grubości minimum 2 cm. Nie można wykonywać go na twarzy, szyi, błonach śluzowych, kościach i w okolicy serca. Na dwa dni przed zabiegiem i przez dwa dni po należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Wspomoże to metabolizm tłuszczu. Dodatkowo można wspomóc efekty działania urządzenia Liposhock wykonując dodatkowo zabieg Velasmooth.

Zabieg Liposhock wykonujemy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie.

Przebieg zabiegu

Całość zabiegu dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich wykorzystuje mocne uderzenie fali akustycznej o wzrastającym ciśnieniu. Fala ta skutecznie rozbija skupiska komórek tłuszczowych – mikro i makroguzy – to właśnie te skupiska wyczuwamy i to one tworzą popularnie zwaną „skórkę pomarańczową”. Ponieważ są mocno zbite i twarde musimy je rozbić zanim zaczniemy działać na komórki tłuszczowe, tym razem przy pomocy ultradźwięków. Za pomocą ultradźwięków w drugim etapie zabiegu rozrywane są ściany komórek tłuszczowych, a ich zawartość zostaje upłynniona i usunięta z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych oraz przez drenaż limfatyczny przeprowadzany w trzecim etapie. Możemy wspomóc ten proces odpowiednią, lekką dietą i piciem dużej ilości wody.

Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa bólu, raczej silny bodziec uderzeniowy nie powodujący dyskomfortu. Może pojawić się lekkie mrowienie, swędzenie, czasem pieczenie.

Efekty

Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i jędrna. Liposhok usprawnia przepływ limfy, co sprawia, że znika uczucie ciężkich nóg i obrzęki. Po kilku zabiegach cellulit jest wyraźnie zredukowany. Widać także jak zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w obszarze, z którym mamy problem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Seria zabiegów jest idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej – pozwala uniknąć efektu obwisłej skóry i poprawia jej napięcie.

Zabieg Liposhock należy do grupy zabiegów wyszczuplających, modelujących sylwetkę i ujędrniających.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Niewydolność układu krążenia
 • Niewydolność wątroby i nerek
 • Choroby zakaźne
 • Nowotwory
 • Patologie skórne
 • Cukrzyca
 • Zapalenie żył – zakrzepica żył
 • Stadium rozwojowe komórek nowotworowych
 • Rozrusznik serca
 • Patologie tętnicy szyjnej

Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Przed i po

http://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2015/09/lipo3.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013