Okrągła twarz

pulchna twarz

Charakterystyczne dla okrągłej twarzy są taka sama szerokość i wysokość, stosunkowo niskie czoło oraz policzki, które najczęściej są wydatne i tym samym sprawiają, że buzia sprawia wrażenie okrągłej.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis problemu
  • Czynniki determinujące
  • Który zabieg wybrać?

  Opis problemu

  Sama twarz wydaje się być pulchna, ale ten kształt twarzy nie pojawia się tylko u osób z nadwagą. W wielu przypadkach nawet osoby szczupłe narzekają na brak smukłej buzi i choć wiele zależy od doboru odpowiedniej fryzury czy makijażu, to z pomocą mogą przyjść także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, których celem jest poprawa owalu twarzy.

  W pierwszej kolejności warto jednak wykluczyć istnienie chorób, które mogą powodować zaokrąglenie twarzy i przyczyniać się do utrzymywania obrzęku występującego w tym obszarze.

  Czynniki determinujące

  Wśród przyczyn okrągłej twarzy wymienia się przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, jednak to nie jedyny powód jej występowania. Czynnikiem determinującym mogą być także choroby:

  • zespół Cushinga,
  • choroby nerek,
  • problemy z tarczycą,
  • nieprawidłowości w pracy nadnerczy,
  • nadwaga.

  Który zabieg wybrać?

  W wielu przypadkach zabiegiem, który przyniesie najbardziej zadowalające rezultaty i pozwoli wysmuklić twarz jest buccal fat removal (redukcja poduszek tłuszczowych policzków Bichata). Procedura polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej znajdującej się w policzku i nie wymaga znieczulenia ogólnego. W tym przypadku najważniejsza jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta do zabiegu.

  Innym sposobem na modelowanie jest wolumetria twarzy z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Podobnie jak w przypadku pierwszego opisywanego zabiegu, tak i tu kolosalne znaczenie dla ostatecznych efektów ma właściwa kwalifikacja pacjenta przeprowadzana na podstawie bezpośredniej konsultacji.

  Równie często przyczyną odbioru twarzy jako okrągłej jest przerost mięśni żwaczy spowodowany bruksizmem. Wtedy zadowalające rezultaty estetyczne może przynieść szybkie i niemalże bezbolesne wyszczuplanie twarzy za pomocą botoksu. Podanie toksyny botulinowej w mięśnie żwaczy pozwala złagodzić rysy, a w wielu przypadkach także znaczącą poprawić proporcje.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Owalna twarz - zabiegi polecane przez specjalistów

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *