Fraxel RE:Store

Na czym polega zabieg laserem Fraxel?

Zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Technologia Fraxel® Laser została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

fraxel

Wskazania do zabiegu

 • starzenie skóry
 • blizny potrądzikowe – zarówno drobne dołeczki, jak i blizny przerostowe, nierówności skóry
 • zmiany po słoneczne, sucha skóra, fotostarzenie, rogowacenie, nadmiar naskórka, nierówny koloryt skóry, drobne zmarszczki, skóra cienka, skóra naczyniowa, rumień skóry wynikający z poszerzenia drobnych naczyń
 • melasma (przebarwienia) skóry twarzy, rąk, innych okolic ciała
 • drobne zmarszczki nad górną wargą, w okolicy oczu
 • blizny pooperacyjne
 • rogowacenie starcze skóry

Jak przygotować się do zabiegu

Przed wizytą w gabinecie należy zmyć makijaż i zdjąć soczewki kontaktowe oraz usunąć za pomocą golarki zbędne owłosienie w miejscach, które mają być poddane zabiegowi.

Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające w składzie kwas acetylosalicylowy (Aspirynę, Polopirynę, Acard, Polocard itd.)

Tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające witaminę E i C preparaty: Retin A oraz kremy i maści zawierające sterydy.

Trzy dni przed zabiegiem należy odstawić wszystkie leki z grupy tzw. NLPZ (niesterydowe leki przeciwzapalne) np. Ketonal, Ibuprofen, Ketoprofen, Nurofen i inne przecwzapalne preparaty medyczne.

Przebieg zabiegu laserem Fraxel

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach. Podczas zabiegu zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe. Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

Efekty zabiegu

 • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, rąk
 • spłycenie blizn potrądzikowych, zarówno drobnych dołeczków, jak i blizn przerostowych i nierówności skóry
 • resurfacing skóry – zlikwidowanie zmian posłonecznych, nawilżenie skóry, odmłodzenie, wyrównanie kolorytu, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry
 • korekcja blizn pooperacyjnych
 • usunięcie piegów i przebarwień z okolic twarzy, rąk i innych okolic ciała
 • usunięcie drobnych zmarszczek nad górną wargą oraz w okolicy oczu

Przeciwwskazania

 • czynne zmiany wirusowe w miejscu poddawanym zabiegowi np. opryszczka
 • czynne zmiany ropne występujące w miejscu zabiegu
 • zaburzenia w hemostazie – wrodzone i nabyte plamice osoczowe i płytkowe, leczenie doustnymi antykoagulantami
 • okres ciąży

Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

Zabieg laserem Fraxel wykonujemy w klinice we Wrocławiu.

Cena procedury uzależniona jest od obszaru poddawanego terapii. Koszt procedury na okolicę twarzy wynosi 1790 zł a na policzki 1090 zł.

Bezpłatne konsultacje dotyczące terapii przeprowadzane są przez naszych ekspertów – Magdalenę Łączek oraz Aleksandrę Gołdę.

W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013