Wrocław
Najnowocześniejszy laser Dynamis SP firmy Fotona łączy w sobie działanie lasera Nd:YAG oraz Er:YAG i dzięki temu służy do wykonywania wielu zabiegów.
W trakcie zabiegu fotoodmładzania metodą T3 wykorzystywane jest tylko światło lasera Nd:YAG, choć o najgłębiej penetrującym promieniu spośród wszystkich laserów dostępnych na rynku. Światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry i uruchamia procesy regeneracyjne. Podczas frakcjonowania tworzone są termiczne mikrouszkodzenia tkanek, a to zmusza organizm do odbudowy. W tej metodzie światło lasera absorbowane jest przez hemoglobinę, dzięki czemu możliwe jest usunięcie poszerzonych naczynek. Wzrost temperatury tkanek wpływa także na pracę fibroblastów, które wytwarzają nowe włókna kolagenowe, a te obecne kurczą się, przez co dochodzi do wygładzenia, ujędrnienia oraz pogrubienia skóry. Fotoodmładzanie skóry metodą T3 przynosi efekty podobne do dermabrazji czy peelingów chemicznych, ale jest metodą nieablacyjną, czyli efekt uzyskujemy bez złuszczania naskórka.
Laser Dynamis SP firmy Fotona przeszedł wiele drobiazgowych badań, które potwierdziły, iż stosowanie go jest bardzo bezpieczne. Warto wiedzieć, że firma Fotona wprowadziła dwa unikalne ulepszenia swych laserów. Jednym z nich jest VSP, czyli zmienny kwadratowy impuls, dzięki któremu nie ma możliwości, by rozkład energii impulsu był niestały, przez co unikamy przegrzania tkanek oraz ich poparzenia. Drugie zabezpieczenie nazwane zostało EFC, czyli kontrolą zwrotną impulsu. Światło lasera podczas wykonywania zabiegu nie zmniejsza się i nie zwiększa nagle, a to chroni pacjenta z jednej strony od uzyskania niepełnych zabiegów, a z drugiej – od uszkodzenia tkanek.
Z zabiegu fotoodmładzania metodą T3 powinny skorzystać te osoby, u których zauważalne są pierwsze oznaki starzenia skóry, a zmarszczki nie są jeszcze głębokie. Laser Dynamis SP w tej metodzie stosowany jest przede wszystkim do likwidacji przebarwień, dyschromii, zamykania poszerzonych naczynek krwionośnych, poprawy jakości skóry trądzikowej oraz ujędrnienia. Jeżeli zależy nam szczególnie na liftingu, to odpowiedniejszym zabiegiem będzie frakcjonowanie 3D, a odbudowę skóry dojrzałej osiągniemy poprzez metodę Twinlight. Dużą zaletą fotoodmładzania T3 jest stosunkowo niska inwazyjność zabiegu i fakt, iż nie musimy rezygnować z naszej codziennej aktywności nawet przez jeden dzień. Ponadto metoda T3 może być stosowana zapobiegawczo przeciw procesom starzenia, ponieważ stymuluje produkcję nowego kolagenu, a dzięki temu możemy znacznie zapobiec powstawaniu zmarszczek.
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań.
Zanim przystąpimy do zabiegu fotoodmładzania metodą T3 należy zastosować się do pewnych zaleceń. Przede wszystkim 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, ponieważ mogłoby to poskutkować pojawieniem się przebarwień. Zrezygnować musimy również z leków fotouczulających, a te należy odstawić przynajmniej tydzień przed zabiegiem. Zabronione jest również wykonywanie peelingów minimum 7 dni przed zabiegiem.
Zabieg fotoodmładzania metodą T3 rozpoczyna się od nałożenia na twarz pacjenta specjalnego żelu, który działa chłodząco i zapobiega powstaniu obrzęków. Następnie przykładana jest głowica lasera wypuszczająca promieniowanie w odpowiednio dobranych seriach. Zabieg obejmujący całą twarz trwa 20-30 minut, a metodę tę można stosować również na szyi. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i zazwyczaj pojawia się niewielki obrzęk, który jednak szybko znika. W trakcie zabiegu nie dochodzi do złuszczania naskórka, ale zostaje on minimalnie uszkodzony i dlatego też powinniśmy spodziewać się, że po kilku dniach skóra będzie schodzić z twarzy i zostanie zastąpiona nowym naskórkiem. Złuszczanie to nie wygląda tak intensywnie, jak w przypadku peelingów chemicznych, nie musimy zatem korzystać z urlopu po fotoodmładzaniu metodą T3. Zalecane jest, by fotoodmładzanie odbywało się w serii 5-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych, gdyż wtedy możemy liczyć na bardzo dobre rezultaty.
Efekty zabiegu nie pojawiają się natychmiast, jak jest np. w przypadku metody Twinlight, bowiem odbudowa kolagenu jest procesem długotrwałym i na pełen efekt ujędrnienia musimy poczekać 6-12 miesięcy. Natomiast dużo szybciej obserwujemy wyrównanie się kolorytu skóry oraz likwidację poszerzonych naczynek.
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.