Laserowe usuwanie tatuażu

Wrocław i Warszawa

Opis technologii

TriBeam Q-switch Nd:Yag firmy Jeisys i Pico PLUS firmy Lutronic to dwa nowoczesne lasery, które umożliwiają laserowe usuwanie tatuaży – zarówno czarnych, jak i kolorowych. Na rynku laserów medycznych to właśnie te lasery, których wiązka ma długość 1064 nm przenikają najgłębiej. Ze względu na ultrakrótki czas trwania impulsu nie powoduje uszkodzeń w obrębie tkanki.

Laserowe usuwanie tatuażu - najważniejsze informacje 
Cena:od 200 zł - tatuaż czarny,
od 500 zł - tatuaż kolorowy
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, strupki
Rekonwalescencja:zwykle 3-7 dni
Sugerowana liczba zabiegów:4-8 sesji
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Wskazania

 • Tatuaż czarny
 • Tatuaż kolorowy
 • Tatuaże uprzednio usuwane bez efektu

Jak przygotować się do zabiegu

Należy pamiętać o tym, by przed planowanym zabiegiem nie przyjmować suplementów diety zawierających światłouczulające substancje. Należą do nich m.in. skrzyp, dziurawiec, pokrzywa, nagietek czy rumianek. Zabiegu nie należy przeprowadzać także w sytuacji, gdy pacjent jest w trakcie lub tuż po antybiotykoterapii. Świeżo opalona skóra również wyklucza możliwość laserowego usuwania tatuażu.

Warto wiedzieć, że działanie lasera wpływa na pojawienie się zaczerwienia i pęcherzyków, które po zabiegu mogą stopniowo przekształcać się w niewielkich rozmiarów strupki. Swędzenie skóry w tym miejscu jest normalną reakcją. Obszaru, z którego usuwano tatuaż, nie należy moczyć przez jedną dobę. Aby złagodzić występujące objawy można stosować Panthenol w piance i natłuszczać skórę np. kremem Cicalfate. Po zabiegach laserowych konieczna jest także bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna przez minimum miesiąc. Nie powinno się także korzystać z solarium oraz samoopalaczy. Szczegółowe informacje dotyczące rekonwalescencji oraz zaleceń pozabiegowych omawiane są podczas konsultacji.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Usuwanie tatuażu w Ars Estetica poprzedza konsultacja, a sam zabieg trwa od 5 do 30 minut. Czas uzależniony jest przede wszystkim od rozmiaru tatuażu. Aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu, obszar schładza się cold packiem, a w przypadku pacjentów o niskim progu bólu, znieczula si za pomocą kremu Emla. Znieczulenie w postaci kremu wydłuża wizytę o ok. 40 minut.

Po zabiegu na skórze pojawiają się powierzchowne uszkodzenia, dlatego przed opuszczeniem gabinetu pacjentowi zakładamy opatrunek. Po upływie kilku dni powstałe strupki zaczynają odpadać. Zaczerwieniony w tym miejscu naskórek to element procesu gojenia. Każdy kolejny zabieg prowadzi do blednięcia tatuażu aż do momentu usunięcia barwnika ze skóry. Zdarza się jednak, że nie jest możliwe wybicie całego pigmentu i zarys tatuażu pozostaje widoczny.

laserowe usuwanie tatuażu

Efekty

 • Usunięcie tatuażu czarnego
 • Usunięcie tatuażu kolorowego

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

laserowe usuwanie tatuazu

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Świeżo opalona skóra
 • Rozrusznik serca
 • Choroby nowotworowe, prowadzona chemiotarapia, radioterapia (do 5 lat od momentu zakończenia choroby nowotworowej)
 • Niektóre choroby tkanki łącznej
 • Cukrzyca typu I i II
 • Skłonność do powstawania blizn (głównie przerostowych)
 • Terapia doustną izotretinoina i okres 6 miesięcy po zakończeniu
 • 3 miesiące od momentu zakończenia miejscowego stosowania retinoidów

Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

Laserowe usuwanie tatuażu wykonujemy we Wrocławiu i w Warszawie. W Warszawie do usuwania tatuażu i przebarwień stosuje się laser Tri Beam Q-switch, a we Wrocławiu Pico Plus.

Specjalistami w zakresie laserowego usuwania tatuażu są:

Wrocław

Warszawa

Cena laserowego usuwania tatuażu uzależniona jest od jego rodzaju, wielkości i koloru.  Koszt zabiegu zaczyna się od 200 zł. Przed przystąpieniem do procedury specjalista jest w stanie oszacować przewidywalny koszt zabiegu.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami dotyczącymi usuwania tatuażu :

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Technologie laserowego usuwania tatuażu

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *