Wyszczuplanie twarzy

Opis problemu

Starzenie się twarzy jest w dużej mierze wypadkową utraty objętości oraz utraty jędrności i sprężystości skóry, a także starzenia się samej skóry (zmiany posłoneczne, przebarwienia, plamy, itp.). Zwykle pierwszą oznaką starzenia jest zanik tkanki tłuszczowej w okolicy policzków, oczodołów, ale także łuków brwiowych, skroni i gładyszki.

Zmiany te połączone z aktywnością mięśni leżących pod warstwą tkanki tłuszczowej doprowadzają do względnej utraty sprężystości skóry i do pojawiania się bruzd i zmarszczek mimicznych. Najbardziej typowe obszary to bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki i pionowe zmarszczki na czole.

Utrata objętości w okolicy kości policzkowych i oczodołów doprowadza do stopniowej zmiany balansu/konturu twarzy. Twarz u kobiet z charakterystycznego wyglądu u osób młodych w kształcie litery V zaczyna przybierać bardziej kwadratowy kształt. Mechanizm ten połączony z utratą sprężystości skóry doprowadza do jej nadmiaru w dolnej części twarzy i podbródka oraz stopniowego zaniku zarysu linii żuchwy.

buccal fat removal

Na zdjęciu efekty zabiegu buccal fat removal.

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

Proponowane zabiegi wyszczuplające twarz

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013