Niepożądany kształt twarzy

Wyszczuplanie twarzy możliwe jest zarówno z wykorzystaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii, jak i bardziej inwazyjnych metod z zakresu chirurgii plastycznej.

Na zdjęciu efekty zabiegu buccal fat removal.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis problemu
  • Który zabieg wybrać?

  Opis problemu

  Starzenie się twarzy jest w dużej mierze wypadkową utraty objętości oraz utraty jędrności i sprężystości skóry, a także starzenia się samej skóry (zmiany posłoneczne, przebarwienia, plamy, itp.). Zwykle pierwszą oznaką starzenia jest zanik tkanki tłuszczowej w okolicy policzków, oczodołów, ale także łuków brwiowych, skroni i gładyszki.

  Zmiany te połączone z aktywnością mięśni leżących pod warstwą tkanki tłuszczowej doprowadzają do względnej utraty sprężystości skóry i do pojawiania się bruzd i zmarszczek mimicznych. Najbardziej typowe obszary to bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki i pionowe zmarszczki na czole.

  Utrata objętości w okolicy kości policzkowych i oczodołów doprowadza do stopniowej zmiany balansu/konturu twarzy. Twarz u kobiet z charakterystycznego wyglądu u osób młodych w kształcie litery V zaczyna przybierać bardziej kwadratowy kształt. Mechanizm ten połączony z utratą sprężystości skóry doprowadza do jej nadmiaru w dolnej części twarzy i podbródka oraz stopniowego zaniku zarysu linii żuchwy.

  Który zabieg wybrać?

  W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy zależy nam na wyszczupleniu twarzy, uwypukleniu kości policzkowych czy wyszczupleniu policzków. To, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć, jest kluczowe dla doboru odpowiedniego zabiegu. Dlatego tak ważna jest pierwsza konsultacja ze specjalistą, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i oceny stanu skóry może pomóc w doborze najlepszej w danym przypadku metody.

  Poniżej lista przykładowych zabiegów, które mogą sprawdzić się w przypadku pacjentów zainteresowanych korektą estetyczną wybranych obszarów.

  Wyszczuplanie twarzy – zabiegi:

  Wyszczuplanie policzków – zabiegi:

  Uwypuklenie kości policzkowych – zabiegi:

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Wyszczuplanie policzków i twarzy - zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *