Niechciany tatuaż

Opis problemu

Tatuaż to permanentny rysunek na skórze, który wykonuje się poprzez wprowadzenie określonego pigmentu pod naskórek przy użyciu specjalnych igieł. Pigment ten znajduje się na takiej głębokości, która uniemożliwia jego destrukcję za pomocą delikatnego złuszczania, dlatego jedynymi dostępnymi metodami jego usunięcia jest wykorzystanie specjalistycznych laserów (q-switch), których wiązka dostaje się do głębokich warstw skóry.

Laserowe usuwanie tatuażu - najważniejsze informacje 
Cena zabiegu:od 200 zł - tatuaż czarny,
od 500 zł - tatuaż kolorowy
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry: zaczerwienienie, strupki
Rekonwalescencja:zwykle 3-7 dni
Sugerowana liczba zabiegów:4-8 sesji
Dostępność:Wrocław / Warszawa

W zależności od użytych pigmentów dzielimy tatuaże na kolorowe (pigment czerwony, pomarańczowy, fioletowy) oraz tatuaże o ciemnej barwie ( czarny, niebieski, brązowy). Proces usuwania pigmentu w tych przypadkach rożni się od siebie przede wszystkim długością wiązki lasera. Usuwanie tatuażu to proces, dlatego należy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia serii 6-8 zabiegów (czasem nawet kilkunastu), by móc uzyskać pożądany efekt.

laserowe usuwanie tatuazu (1)

W niektórych przypadkach wykonuje się większą ilość zabiegów. Zwłaszcza wtedy, gdy pigment został podany głęboko lub gdy wykonanie tatuażu było nieprofesjonalne. Nie bez znaczenia są również predyspozycje osobnicze – niski próg bólu, fototyp skóry.

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

Proponowane zabiegi

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013