Niechciany tatuaż

Opis problemu

Tatuaż to permanentny rysunek na skórze, który wykonuje się poprzez wprowadzenie określonego pigmentu pod naskórek przy użyciu specjalnych igieł. Pigment ten znajduje się na takiej głębokości, która uniemożliwia jego destrukcję za pomocą delikatnego złuszczania, dlatego jedynymi dostępnymi metodami jego usunięcia jest wykorzystanie specjalistycznych laserów (q-switch), których wiązka dostaje się do głębokich warstw skóry.

W zależności od użytych pigmentów dzielimy tatuaże na kolorowe (pigment czerwony, pomarańczowy, fioletowy) oraz tatuaże o ciemnej barwie ( czarny, niebieski, brązowy). Proces usuwania pigmentu w tych przypadkach rożni się od siebie przede wszystkim długością wiązki lasera. Usuwanie tatuażu to proces, dlatego należy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia serii 4-6 zabiegów, by móc uzyskać pożądany efekt.

W niektórych przypadkach wykonuje się większą ilość zabiegów. Zwłaszcza wtedy, gdy pigment został podany głęboko lub gdy wykonanie tatuażu było nieprofesjonalne. Nie bez znaczenia są również predyspozycje osobnicze – niski próg bólu, fototyp skóry.

Proponowane zabiegi

Który zabieg wybrać?

Czytaj więcej…

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013