Powiększanie ust

kwasem hialuronowym

Na czym polega zabieg powiększania ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z zabiegów, które w ostatnich latach zyskały na popularności. Daje możliwość nadania ustom pożądanego kształtu, dodania objętości i poprawy nawilżenia. Cel zależy od wieku pacjenta. U osób młodszych, zabieg wykonywany jest zazwyczaj w celu powiększenia warg, które z natury są wąskie. W przypadku starszych osób celem jest najczęściej chęć przywrócenia ustom ich naturalnej objętości. Modelowane usta stają się jędrniejsze, a drobne zmarszczki zostają zniwelowane.

Powiększanie ust - najważniejsze informacje 
Cena:od 900 zł do 1300 zł
Czas zabiegu:15-30 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, delikatny obrzęk, siniaczki
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
Czas utrzymywania się efektów:zwykle 6-12 miesięcy
Dostępność:Wrocław / Warszawa
Poproś o konsultację
Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Wskazania

 • wąskie wargi
 • utrata objętości ust
 • zmarszczki wokół ust

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg powiększania ust nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedza go konsultacja z lekarzem, który wyjaśnia, na czym polega procedura i odpowiada na pytania. Dokonuje on kwalifikacji pacjenta do zabiegu modelowania lub powiększania ust. Na koniec dobiera odpowiedni preparat.

Przebieg zabiegu

Powiększanie ust najczęściej wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Okolicę poddawaną zabiegowi znieczula się kremem Emla lub lidokainą. Odpowiednio dobrany preparat do powiększania ust zostaje wprowadzony za pomocą strzykawki. W zależności od efektu, jaki pacjent chciałby uzyskać, lekarz stosuje różne techniki. Może to być technika wachlarzowa, prostopadła, liniowa lub punktowa. Zabieg wykonuje się z użyciem igły lub kaniuli. Po wprowadzeniu odpowiedniej ilości preparatu wykonuje się delikatny masaż warg. Powoduje on równomierne rozprowadzenie wypełniacza.

Produkty stosowane do powiększania ust to:

 • Juvederm Smile
 • StylageM
 • Restylane Lipp
 • Restylane Lip Volume
 • Restylane Lip Refresh
 • Neauvia Lips

Efekty powiększania ust

Efekt zabiegu modelowania i powiększania ust widoczny jest od razu, jednak towarzyszy mu lekki obrzęk. Ostateczny wynik ocenić można po około 5 dniach. Usta zyskują na objętości i odżywieniu. Kwas hialuronowy wchłania się zazwyczaj przez 6-12 miesięcy.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Zdjęcia przed i po

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne infekcje i wirusy
 • gorączka
 • leki przeciwzakrzepowe
 • bielactwo, łuszczyca
 • choroby autoimmunologiczne
 • nieregulowana cukrzyca

Lekarze wykonujący zabieg

Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym wykonywane są we Wrocławiu i w Warszawie. Procedurę przeprowadzają wyłącznie lekarze:

Wrocław

Warszawa

Powiększanie ust - cena

Cena powiększania ust uzależniona jest od ilości i rodzaju podanego preparatu. W zależności od marki produktów na bazie kwasu hialuronowego cena waha się między 900 a 1300 zł.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Powiększanie ust - najczęstsze pytania

Czy powiększanie ust boli?

Zabieg może się wiązać z dyskomfortem, dlatego w niektórych przypadkach można zastosować maść znieczulającą lub znieczulenie stomatologiczne.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Czas utrzymywania się efektów po iniekcji kwasu hialuronowego jest uzależniony od indywidualnych cech pacjenta. Z reguły efekty utrzymują się od 4 – 12 miesięcy. W związku z naturalnym procesem wchłaniania, efekt wypełnienia stopniowo się zmniejsza i może wymagać przeprowadzenia kolejnego zabiegu.

Powiększanie ust botoksem? Jaki efekt?

Zabieg powiększania ust przeprowadza się przy użyciu kwasu hialuronowego. Istnieje metoda niewielkiego wywinięcia górnej wargi, stosując minimalne dawki toksyny botulinowej w większym niż standardowe rozcieńczeniu.

Ile mililitrów kwasu hialuronowego daje dobry efekt?

W klinice Ars Estetica, podczas jednej wizyty, rekomendujemy użycie maksymalnie 1 ml preparatu.

Powiększanie ust a ciąża. Czy można powiększać usta w ciąży?

Z uwagi na brak badań klinicznych przeprowadzanych na kobietach w ciąży, nie wykonujemy i nie zalecamy wykonywania zabiegów u kobiet w ciąży.

Ile trwa powiększanie ust?

Zazwyczaj zabieg trwa od 15-30 min.

Jakie znieczulenie jest stosowane przy powiększaniu ust?

Zazwyczaj stosuje się maść znieczulającą lub znieczulenie stomatologiczne.

Czy podczas karmienia piersią można powiększać usta?

Nie wykonujemy i nie zalecamy wykonywania zabiegu u kobiet karmiących piersią ze względu na brak badań weryfikujących wpływ procedury na skład mleka a tym samym na dziecko.

Czy można powiększać usta przy chorobie Hashimoto?

Możliwe jest powiększenie ust przy chorobie Hashimoto. By bezpiecznie i skutecznie poddać się zabiegom estetycznym należy ustabilizować poziom hormonów. Przed zabiegiem należy bezwzględnie poinformować lekarza o chorobie i przyjmowanych lekach.

Jakie są najlepsze preparaty do powiększania ust?

Zaleca się stosowanie preparatów renomowanych firm np. Neauvia, Restylane, Juvederm.

Powikłanie po powiększaniu ust - co robić?

Przy wystąpieniu jakichkolwiek skutków ubocznych lub wątpliwości należy jak najszybciej udać się na wizytę kontrolną do lekarza przeprowadzającego zabieg.

Grudki po powiększaniu ust - co robić?

Jeśli po powiększaniu ust kwasem hialuronowym wystąpią grudki bądź nierówności zalecamy wizytę u lekarza przeprowadzającego zabieg.

Powiększanie ust a opryszczka. Czy można wykonać zabieg przy infekcji?

Nie wykonuje się zabiegów powiększania ust przy jakichkolwiek infekcjach w okolicy ust. Warto wspomnieć, że próchnica może również prowadzić do infekcji w obrębie ust, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu powiększania ust warto wyleczyć ubytki.

Jak długo utrzymuje się opuchlizna po powiększaniu ust?

Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się 2-4 dni. W niektórych przypadkach opuchlizna może utrzymywac się dłużej, nawet do 14 dni. Jest to kwestia indywidualna.
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!
wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *