Punkty rubinowe (naczyniaki starcze)

Opis problemu

Punkty rubinowe, inaczej naczyniaki starcze, zwykle nie są powodem do niepokoju. Ich pojawienie się ma związek z wiekiem, więc o ile nie są powodem kompleksów i nie powodują żadnych innych dolegliwości, to nie ma potrzeby ich usuwania. Najczęściej pojawiają się dopiero u osób starszych lub w podeszłym wieku, nie oznacza to jednak, że nie zdarzają się także u młodszych. Wiąże się to z genetycznymi uwarunkowaniami.

punkty rubinowe

Charakterystyczne czerwone punkty na ciele należy jednak obserwować. To, co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u specjalisty, to swędzenie, krwawienie czy przyrost.

Punkty rubinowe zlokalizowane są zwykle w okolicach dekoltu, ramion oraz na plecach.

Naczyniaki starcze to nie są zmiany o złośliwym charakterze, ale tak jak wspominaliśmy powyżej, należy je obserwować. Warto również pamiętać o tym, by chronić skórę z licznymi zmianami przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Osobom takim nie zaleca się również wizyt na solarium.

Czynniki determinujące

Naczyniaki starcze pojawiają się w wyniku:

 • uwarunkowań genetycznych,
 • procesu starzenia,
 • zmian hormonalnych, które mają miejsce w organizmie kobiety w czasie ciąży, karmienia piersią oraz w okresie menopauzalnym.

Który zabieg wybrać?

Jak dotąd medycyna nie odkryła żadnego sposobu zapobiegania naczyniakom starczym, a domowe metody radzenia sobie z nimi uznaje się za nieskuteczne.

Wśród specjalistycznych metod usuwania punktów rubinowych ważne miejsce zajmuje laseroterapia z wykorzystaniem takich technologii jak Fotona SP Dynamis czy V-laser.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Polecane zabiegi

  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *