dr n. med. Małgorzata Milnerowicz

flebologia

Dr n. med. Małgorzata Milnerowicz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W lutym 2021 obroniła rozprawę doktorską zatytułowaną „Analiza strategii terapeutycznych stosowanych w leczeniu operacyjnym nowotworów kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem przedoperacyjnej embolizacji”, za którą otrzymała wyróżnienie.

Pracuje w Zakładzie Radiologii Ogólnej, Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Obecnie jest na 5. roku rezydentury z radiologii i diagnostyki obrazowej.  W 2020 r zdała europejski egzamin z radiologii EDIR (będący podstawą do zaliczenia egzaminu specjalizacyjnego).  

Zainteresowania zawodowe i naukowe koncentrują się wokół radiologii zabiegowej. Odbyła 2-miesięczny staż z zakresu radiologii zabiegowej w szpitalu uniwersyteckim w Dijon oraz 2-miesięczny staż z zakresu neuroradiologii zabiegowej w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim.

Swoją wiedzę medyczną poszerza na licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych, gdzie prezentuje wyniki przeprowadzonych badań naukowych. W dorobku naukowym ma 4 prace pełnotekstowe oraz 36 komunikatów zjazdowych. Jest autorką 6 rozdziałów z radiologii zabiegowej V edycji polskiego tłumaczenia „Podstaw diagnostyki radiologicznej” Brant’a.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny radiologii diagnostycznej i zabiegowej m.in. PLTR, ESMINT, CIRSE, ARRS, ECR. Od 2020 r. jest członkiem podkomisji CIRSE młodych lekarzy zajmujących się szkoleniem w radiologii zabiegowej (European Trainee Forum- ETF) Europejskiego Towarzystwa Radiologii Sercowo-Naczyniowej (CIRSE). European Trainee Forum stanowi ramę dla wszystkich działań CIRSE związanych ze studentami, rezydentami i młodymi radiologami zabiegowymi, tworzy również europejską sieć i społeczność radiologii zabiegowej. Od 2021 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Ukończyła drugą edycję Akademii Flebologii.

WYKONYWANE ZABIEGI

W Ars Estetica zajmuje się diagnostyką, małoinwazyjnym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej oraz flebologią estetyczną. By dowiedzieć się więcej, kliknij zabieg z listy poniżej:

Artykuły na blogu

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *