Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz mi kilka cech charakterystycznych. Najważniejszą i najczęściej podkreślaną jest szeroka i mocno zarysowana linia żuchwy. Charakterystyczne dla kwadratowej twarzy są także szerokie czoło z wyraźnie kwadratową linią włosów oraz policzki, które położone są niemalże równolegle względem czoła i brody.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Kwadratowa twarz
  • Przyczyny
  • Leczenie - który zabieg wybrać?

  Kwadratowa twarz

  Choć podobnie jak w przypadku okrągłej twarzy, sposobem na zniwelowanie tych mankamentów może być dobór odpowiedniej fryzury i stosowanie makijażu dopasowanego do naszych rysów, to z pomocą może przyjść także medycyna estetyczna. Oznacza to również, że zmiana proporcji i rysów twarzy możliwa jest bez użycia skalpela, a interwencja chirurgiczna wcale nie jest konieczna.

  Warto również pamiętać o tym, że zmiany w naszych rysach twarzy mogą być wynikiem starzenia się, które sprzyja przemieszczaniu się tkanki tłuszczowej w dół twarzy i tym samym powoduje, że sprawia ona wrażenie zmęczonej i przybiera kwadratowy kształt.

  Przyczyny

  Wśród przyczyn kwadratowej twarzy można wymienić:

  • bruksizm,
  • nadwagę,
  • starzenie się skóry twarzy,
  • zespół Cushinga.

  Leczenie - który zabieg wybrać?

  Wszelkie procedury z zakresu medycyny estetycznej poprzedza konsultacja lekarska. Specjalista podczas wizyty szczegółowo omawia plan zabiegu i opisuje możliwe do osiągnięcia rezultaty.

  Młode osoby o kwadratowej twarzy często borykają się z problemem nadmiernie rozwiniętych mięśni żwaczy, które powodują znaczące poszerzenie dolnej partii twarzy. Jednym z charakterystycznych objawów tej przypadłości jest zgrzytanie zębami w nocy (bruksizm) i w przypadku tych osób wskazane jest zastosowanie toksyny botulinowej. Ten prosty i niemalże bezbolesny zabieg wyszczuplania twarzy botoksem wpływa pozytywnie na rozluźnienie mięśni w tym obszarze, powodując ich zmniejszenie i przyczyniając się do powstrzymania nocnego zgrzytania.

  Innym sposobem na wysmuklenie twarzy może być także podanie kwasu hialuronowego w brodę. Modelowanie, a co za tym idzie, wydłużenie brody może korzystnie wpłynąć na proporcje i optycznie wysmuklić twarz. W niektórych przypadkach istnieje także wskazanie do tego, by kwas hialuronowy zastosować również w obszarze policzków.

  U osób starszych, u których zauważalne są ubytki tłuszczowe oraz znaczna wiotkość skóry, można zastosować wolumetrię twarzy lub bardziej inwazyjną metodę chirurgiczną – lifting twarzy.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Kwadratowa twarz - zabiegi polecane przez specjalistów

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *