Velasmooth - zabieg ujędrniający

skuteczny zabieg modelujący sylwetkę

Na czym polega zabieg modelujący Velasmooth

Velasmooth wykorzystuje opatentowaną, sprawdzoną klinicznie i uznaną na całym świecie technologię ELOS (Electro-Optical Synergy), która jednocześnie wykorzystuje trzy źródła energii – mechaniczną, światła i prądu o wysokiej częstotliwości (RF).

Głowica Velasmooth emituje:

 • podczerwone światło (IR) – które w znacznym stopniu stymuluje krążenie wpływając bezpośrednio na zwiększenie natlenienia komórek a za sprawą wytworzonego ciepła ( nagrzanie podskórnej tkanki tłuszczowej na głębokości ok. 5mm) skutecznie ujędrnia i zwiększa elastyczność
 • bipolarny prąd o wysokiej częstotliwości (RF) – który nagrzewa tkankę tłuszczową na głębokości ok. 5-15 mm – zwiększając jej metabolizm i proces lipolizy czyli niszczenia i usuwania ciał tłuszczowych z komórek
 • impulsowe podciśnienie (zasysanie) – które pobudza drenaż limfatyczny i wspomaga wydalanie komórek tłuszczowych z organizmu

Velasmooth jest pierwszym urządzeniem przeznaczonym do usuwania cellulitu, który posiada certyfikat USFDA (Food and Drug Administration – czyli odpowiednik Ministerstwa Zdrowia w USA) . Zabieg ten stał się bardzo popularny zwłaszcza w Stanach, dzięki ogromnej skuteczności i bezpieczeństwie metody, która stanowi doskonałe uzupełnienie terapii antycellulitowej.

 vs2

vs3

Wskazania

 • brak jędrności skóry
 • widoczny cellulit
 • uczucie „ciężkich nóg”

Zabieg antycellulitowy Velasmooth przeznaczony jest do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz do bezpiecznego modelowania sylwetki. Odprowadza miejscowo nagromadzone toksyny i metabolity odpowiedzialne za tworzenie się cellulitu.

Jak przygotować się do zabiegu

Skuteczność terapii zależy od właściwej diagnozy. Dlatego indywidualny, efektywny program zabiegów ustala się podczas rzeczowej konsultacji z kosmetologiem przed przystąpieniem do wykonania zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu Velasmooth źródła energii zostają aplikowane do tkanki jednocześnie, przy użyciu jednej głowicy terapeutycznej. Kombinacja światła i prądu intensywnie nagrzewa tkankę, a energia mechaniczna w postaci impulsowego ssania bezboleśnie rozciąga włókna. Za sprawą technologii ELOS możliwe jest zredukowanie cellulitu, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry, zmniejszenie obwodu ciała, poprawa miejscowego krążenia i drenażu limfatycznego oraz redukcja napięcia mięśniowego.

vs4

Efekty zabiegów modelujących sylwetkę

Zabieg Velasmooth bardzo często stosuje się jako uzupełnienie zabiegów Ultrashape oraz Liposhock. Urządzenie Velasmooth wspomaga wówczas przemieszczenie się uwolnionego z rozbitych komórek tłuszczu do krążenia i jego szybszy metabolizm. Dodatkowo, działanie podczerwieni i prądu RF powoduje skracanie się włókien kolagenowych w skórze, co prowadzi do jej znacznego ujędrnienia i napięcia, co jest niezwykle istotne po zmniejszeniu masy tłuszczu w okolicy poddawanej zabiegowi, gdyż skóra w tym miejscu często staję się wiotka.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • bliznowce
 • infekcje skórne
 • stymulator serca
 • cukrzyca
 • zażywanie leków fotouczulających
 • problemy z krzepliwością krwi
 • zażywanie niesterydowych leków przeciwzapalnych lub aspiryny na 2 tygodnie przed zabiegiem

Zabieg modelowania sylwetki urządzeniem Velasmooth wykonujemy w klinice  we Wrocławiu. Konsultacje dotyczące zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę przeprowadzane są bezpłatnie.

W celu umówienia się na bezpłatną konsultację zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pakietów na ciało.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami:

Alternatywne zabiegi modelujące sylwetkę

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013