Leczenie hemoroidów

metodą Barrona

Na czym polega leczenie hemoroidów metodą Barrona?

Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona jest jedną z najpopularniejszych i najstarszych, małoinwazyjnych technik leczenia hemoroidów. Jest w pełni tolerowana przez pacjentów i nie wymaga hospitalizacji. Procedura polega na aplikacji specjalnych gumowych opasek na podstawę hemoroidu. Procedurę gumowania wykonuje się za pomocą specjalnego aplikatora. Celem zabiegu jest niedokrwienie żylaka odbytu, które w konsekwencji prowadzi do jego dewitalizacji i odpadnięcia.

hemoroidy leczenie

Wskazania do zabiegu

  • Hemoroidy II i III stopnia

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg poprzedza konsultacja proktologiczna, podczas której ocenia się hemoroidy za pomocą anoskopu.

Przebieg leczenia hemoroidów metodą Barrona

Zabieg leczenia hemoroidów metodą Barrona (tzw. gumkowanie) wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Sama procedura jest bardzo krótka i nie wymaga znieczulenia. Aplikator z gumkami wprowadza się do kanału odbytu za pomocą anoskopu, a następnie wykorzystując odpowiednie narzędzie wprowadza się guzek krwawniczy do światła ligatora. W momencie właściwego osadzenia narzędzia aplikującego następuje jednoczasowe zsunięcie gumek.

Usuwanie żylaków odbytu metodą Barrona jest to procedura bezbolesna i trwa zaledwie kilka minut. Podczas jednej wizyty zalecane jest zaopatrzenie jednej kolumny hemoroidalnej, czasem przy pomocy kilku gumek. Takie procesowe podejście do leczenia hemoroidów zwiększa bezpieczeństwo, minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych i gwarantuje uzyskiwanie lepszych efektów leczenia. Bezpośrednio po zabiegu oraz przez kilka dni po pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, jednak ciepłe nasiadówki pozwalają go nieco zmniejszyć.

Efekty zabiegu

Leczenie hemoroidów metodą Barrona jest jedną z najefektywniejszych technik. Przynosi bardzo dobre efekty w przypadku leczenia żylaków odbytu II stopnia. Przy bardziej zaawansowanej chorobie (III stopień), w momencie kiedy zmiany nie wracają samoistnie po wypróżnieniu, należy rozważyć również inne techniki leczenia. Z reguły w celu uzyskania najlepszych efektów wykonuje się 2-3 zabiegi, które można wykonać w odstępach 10-14 dniowych.

Przeciwwskazania

  • stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy
  • IV stopień żylaków
  • przyjmowanie antykoagulantów

Cena leczenia metodą Barrona

Cena gumkowania hemoroidów uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu oraz ilości założonych gumek. Zwykle pojedyncza sesja to koszt od 200 zł.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki proktologicznej zleconej przez proktologa. Specjalistą, proktologiem zajmującym się leczeniem hemoroidów w naszej placówce jest dr Bogumił Bednorz.

Zabiegi leczenia hemoroidów metodą Barrona wykonywane są we Wrocławiu.

Pacjentów zainteresowanych konsultacją u proktologa zachęcamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody leczenie hemoroidów

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *