Laserowe leczenie hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów
Głosów: 9, ocena: 4.6

Na czym polega laserowe usuwanie hemoroidów?

Laserowe usuwanie hemoroidów wykonuje się z wykorzystaniem zaawansowanych technologii laserowych – laserów naczyniowych bądź laserów CO2. W przypadku zmian II stopnia wykonuje się fotokoagulację u podstawy hemoroida, co w konsekwencji prowadzi do martwicy guzka. W przypadku bardziej zaawansowanej choroby istnieje możliwość odparowania zmian, które wystają poza odbyt. W jednym i drugi przypadku zachowane jest pełne bezpieczeństwo zabiegu.

hemoroidy leczenie

Wskazania do laserowego leczenia hemoroidów

  • Hemoroidy II i III stopnia

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg laserowego usuwania hemoroidów poprzedza konsultacja proktologiczna, podczas której ocenia się stopień zaawansowania choroby. Na 8 godzin przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania pokarmów stałych a na 4 godziny przed również i płynów.

Przebieg laserowego usuwania hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów wykonuje się w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. W zależności od stopnia zaawansowania problemu zabieg można przeprowadzić metodą ablacyjną bądź nieablacyjną. Do znieczulonego kanału odbytu wprowadzany jest wziernik, a następnie wykonywana jest fotokoagulacja za pomocą wiązki lasera. Zastosowanie technologii laserowej nie tylko zwiększa precyzję działania ale również zmniejsza ryzyko niekontrolowanego krwawienia, niweluje konieczności założenia szwów i skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej.

Po laserowym usuwaniu hemoroidów pacjent może powrócić do normalnych aktywności z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Efekty laserowego leczenia hemoroidów

Celem leczenia hemoroidów jest poprawa jakości życia pacjenta w tym zmniejszenie uciążliwości związanych z wypróżnianiem. Po zabiegu pacjent odczuwa poprawę, zmniejszają się dolegliwości bólowe, świąd, pieczenie czy widoczność guzków krwawniczych.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy
  • IV stopień żylaków
  • Przyjmowanie antykoagulantów

Cena laserowego usuwania hemoroidów

Koszt leczenia hemoroidów za pomocą lasera uzależniony jest od stopnia zaawansowania problemu oraz zastosowanego lasera.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki proktologicznej zleconej przez proktologa. Specjalistą, proktologiem zajmującym się leczeniem hemoroidów w naszej klinice jest dr Bogumił Bednorz.

Zabiegi laserowego leczenia hemoroidów wykonywane są w klinice we Wrocławiu.

Pacjentów zainteresowanych konsultacją u proktologa zachęcamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Alternatywne metody leczenia hemoroidów

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013