Septoplastyka (film)

rozmowa z pacjentem

Tomasz

Brak możliwości swobodnego oddychania dokuczał mi najbardziej podczas uprawiania sportu. Po zabiegu czuję dużą poprawę w oddychaniu i osiąganiu lepszych wyników sportowych.
~ Tomasz

Tomasz zgłosił się do kliniki z problemem skrzywionej przegrody nosowej, która nastąpiła w wyniku urazu. Rozpoznanie schorzenia zostało już wcześniej postawione na konsultacji laryngologicznej.

Pacjent chciał się pozbyć uciążliwego dla żony chrapania, a tym samym zacząć się w końcu wysypiać. Trudności w oddychaniu powodowały również szybsze męczenie się podczas wysiłku fizycznego, a także podczas rozmowy, ponieważ Tomasz miał trudności z oddychaniem w trakcie mówienia. Dodatkową dolegliwością było wrażenie zatkanego nosa, przez co pacjent oddychał przez usta, co skutkowało suchością w gardle.

Pacjentowi została zaproponowana operacja plastyki przegrody nosowej, opierająca się na częściowej resekcji i repozycji przegrody nosa. Zabieg wykonany w znieczuleniu ogólnym trwał około 60 minut. Polegał na podśluzówkowym wypreparowaniu chrząstki czworobocznej nosa, usunięciu nieprawidłowego, wpuklającego się połączenia między częścią chrzęstną a kostną przegrody nosowej oraz repozycji przegrody na właściwe miejsce.

Dzięki leczeniu udało nam się uzyskać poprawę drożności nosa, dzięki czemu pacjent wykazuje lepsze samopoczucie, lepiej się wysypia, a także poprawiły mu się wyniki sportowe.
~dr n. med. Ireneusz Siewiera

Po zabiegu Tomasz zauważył dużą poprawę drożności nosa i tym samym swobodę w oddychaniu. Plastyka przegrody nosowej pomogła również pacjentowi robić większe postępy w bieganiu oraz podczas jazdy rowerem.

W moim przypadku gojenie przebiegało bardzo dobrze, a opuchlizna utrzymywała się około tygodnia. Nie miałem również większych krwawień, a jedynym mankamentem była niemożność wydmuchania nosa przed dwa tygodnie po zabiegu.
~ Tomasz

Septoplastyka to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, będący rozwiązaniem wielu dolegliwości wynikających z krzywej przegrody nosowej. Zabieg wykonał dr n. med. Ireneusz Siewiera, który w przygotowanym materiale odpowiada na kluczowe pytania dotyczące tej procedury.

 

Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
 • Tomasz

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wybierz miasto *
   WrocławWarszawa
   Wiadomość *