FAQ

Najczęściej zadawane pytania

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi przeprowadzanych przez nas zabiegów. To naturalne, że pacjenci chcą wiedzieć, na czym polega i jak przebiega dany zabieg z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii czy chirurgii plastycznej. Dlatego też zawsze jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu, by rozwiać wszelkie wątpliwości i udzielić szczegółowych informacji.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegów wykonywanych w naszych placówkach we Wrocławiu i w Warszawie.

1. Który zabieg wybrać spośród proponowanych?

Medycyna estetyczna oferuje szereg skutecznych terapii niwelujących problem. Jednak podstawą do wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej jest konsultacja lekarska bądź kosmetologiczna, podczas której możliwe jest dobranie właściwych zabiegów w celu pozbycia się defektów. Właściwa analiza problemu oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań jest podstawą do rozpoczęcia skutecznej terapii leczniczej.

2. Czy USG Doppler kończyn dolnych boli?

USG Doppler kończyn dolnych jest podobne do każdego innego lekarskiego USG. Nie jest bolesne. Przed USG lekarz smaruje nogi żelem a następnie przesuwa po nich specjalna głowicą. Sprawdza w ten sposób przepływ krwi w naczyniach, szuka nieprawidłowości takich jak świeża zakrzepica, zmiany pozakrzepowe, niewydolne zastawki które są powodem powstawania pajączków oraz żylaków. Mogą także prowadzić do innych rozmaitych dolegliwości. USG Doppler najczęściej wykonuje się w kolorze, lekarz drukuje wynik, który następnie analizuje i opisuje. Potem następuje diagnoza oraz dobór odpowiedniej terapii dla pacjenta.

3. Czy jeden zabieg modelowania sylwetki wystarczy, żebym zobaczyła efekty?

Aby w pełni cieszyć się efektami, należy poddać się serii zabiegów, najczęściej jest to 3-6 zabiegów. Natomiast widoczna zmiana nastąpi już po pierwszym zabiegu. Aby podtrzymywać efekty pozabiegowe i zarazem wspomagać swój organizm, należy stosować się do zaleceń komunikowanych przed całym cyklem. Modelowanie sylwetki za pomocą zabiegów typu Maximus TriLipo, Ultrashape czy Liposhock traktuje się jako jeden z czynników, które składają się na proces kształtowania i niwelowania mankamentów sylwetki. Najczęstszymi wskazówkami udzielanymi przez kosmetologów/lekarzy jest picie dużej ilości płynów, w szczególności wody. Stosowanie zbilansowanej diety i rezygnacja ze słodyczy.

4. Jaki zabieg jest najlepszy na usuwanie cellulitu i dlaczego?

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów nieinwazyjnych jest Liposhock. Podczas tego zabiegu, wykorzystywana jest siła działania fal dźwiękowych ShockWave (SW) o wzrastającym ciśnieniu oraz skoncentrowanych falach ultradźwiękowych o podwójnej częstotliwości. Siła oddziaływania Liposhock niweluje cellulit i miejscową otyłość nawet w najtrudniejszych partiach ciała. Skuteczność Liposhocka jest bardzo wysoka, dlatego że efekty widać już po pierwszym zabiegu. Aby utrzymać efekty należy poddać się serii zabiegów oraz zastosować się do rad i zaleceń pozabiegowych. W przypadku znacznego nasilenia zmian można również zastosować małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne. Wymaga to jednak wcześniejszej konsultacji z chirurgiem w naszym centrum.

5. Jak wykonywany jest zabieg EVLT?

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny. Na początku lekarz bada układ żylny przy pomocy aparatu USG. Zaznaczane są punkty przebiegu głównych pni żylnych oraz ich odgałęzień, a także miejsca wprowadzenia włókna laserowego. Następnie miejscowo znieczula się skórę i tkankę podskórną. Po przygotowaniu pacjenta pod kontrolą usg wprowadza się do żyły włókno laserowe (zwykle poniżej kolana). Uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno powodując zamknięcie niewydolnego naczynia. Na kończynę zakładany jest opatrunek uciskowy (zwykle w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku). Pacjent opuszcza centrum po 15-20 min i może wrócić do normalnych zajęć. Nie pozostawia po sobie blizn.

6. Czy po zabiegu eCO2 na twarzy jest widoczny duży obrzęk? Ile się utrzymuje?

Laser eCO2 należy do grupy laserów wyjątkowo agresywnych. Jego działanie wykorzystuje się w przypadku odmładzania skóry, usuwania nierówności, blizn oraz innych zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra twarzy jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Zmiany utrzymują się do kilku dni. Po czym całkowicie zanikają. Najczęściej po zabiegu zaleca się używanie kremów kojących, wspomagających proces regeneracji skóry.

7. Na czym polega zabieg Ulthery i czy efekty po Ultherze widać od razu po zabiegu?

Zabieg (HIFU) polega na dostarczeniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni, głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Dochodzi wówczas do obkurczenia tkanek poprzez koagulację. Fenomen urządzenia polega na generowaniu łagodnych dla organizmu strumieni ultradźwięków, które działają dopiero w miejscu ich zogniskowania pod skórą. Taka technologia sprawia, że zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone, natomiast na głębsze płaszczyzny oddziałuje skoncentrowana dawka energii. Dzięki owemu – miejscowemu – zdeponowaniu energii powstają punkty koagulacji termalnej, które inicjują naturalna odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu. Rezultatem tego jest stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawa napięcia. Ulthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Lifting i napięcie skóry widoczne jest od razu po wykonaniu zabiegu, ale jeszcze zwiększa się stopniowo do 90 dni – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Zadowalające efekty osiąga się już za pierwszym razem i utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry.

8. Czy epilacja laserowa jest bolesna?

Likwidacja owłosienia przy pomocy lasera jest bezbolesna. W nieco wrażliwszych partiach ciała takich jak pachy czy bikini, można zastosować znieczulenie miejscowe przy pomocy nałożenia znieczulającego kremu. Następnie kosmetolog nakłada warstwę żelu, aby głowica lasera miała dobry poślizg. Podczas zabiegu czuję się ciepło i delikatne ukłucia. Epilacja laserowa zazwyczaj nie powoduje nadmiernych reakcji skóry, jednakże obszar poddany epilacji może być podrażniony i zaczerwieniony.

9. Czy epilacja laserem jest bezpieczna?

Epilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna. Laser usuwa niechciane włosy na stałe, praktycznie bezboleśnie, bezinwazyjnie, a co najważniejsze nie uszkadzając skóry.

10. Jak długi jest czas oczekiwania na wizytę w centrum?

Zazwyczaj na wizytę u lekarza bądź kosmetologa nie trzeba długo czekać. Miedzy innymi na tym polega komfort zapisywania się do prywatnej placówki.

11. Czy botox jest bezpieczny?

Botox, inaczej toksyna botulinowa jest całkowicie bezpiecznym preparatem, łatwo wchłanialnych i akceptowanym przez organizm ludzki. Zabieg botoxu jest bezbolesny dla pacjenta. Czas zabiegu jest stosunkowo krótki. Ze względu na efekt, jest on zauważalny i długotrwały. Po zabiegu miejsce korekcji może być lekko opuchnięte. Wszelkie możliwe objawy pozabiegowe, ustępują w ciągu dwóch dni. Można zatem od razu wrócić do pracy.

12. Czy laserowe usuwanie popękanych naczynek boli?

Trzeba zacząć od tego, że zabieg laserowego usuwania poszerzonych naczynek jest jak najbardziej bezpieczny oraz skuteczny. Podczas zabiegu odczuwa się lekkie ukłucia, które trwają sekundę.

13. Czy można się opalać po depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji laserowej i po należy zachować odstęp od opalania ok. 3-4 tygodni. Ma to na celu zmniejszenie możliwości wystąpienia reakcji niepożądanych. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń kosmetologa.

14. Czy w lato można również likwidować pajączki?

W okresie letnim, również można poddać się zabiegom laserowego zamykania naczynek. Należy chronić nogi specjalnymi kremami służącymi ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym. Bezwzględne są zalecenia lekarskie przed i po zabiegowe.

15. Czy wystarczy jeden zabieg laserowego leczenia nadpotliwości?

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg laserowego leczenia nadpotliwości, który daje dobre efekty. Jeśli pacjent nie jest usatysfakcjonowany, zabieg można powtórzyć.

16. Czy zabieg może się odbyć w dniu pierwszej wizyty?

Wybrane zabiegi mogą odbyć się bezpośrednio po przeprowadzeniu konsultacji wstępnej, jeśli lekarz uzna, że po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim nie ma żadnych przeciwwskazań.

17. Co jest skuteczniejsze: depilacja laserem diodowym czy IPL?

Decydując się na modną obecnie epilację laserową często nieświadomie godzimy się na zabieg, który z epilacją ma niewiele wspólnego, za to z depilacją owszem. Choć potocznie terminy EPILACJA i DEPILACJA stosuje się zamiennie, to nie to samo!

Epilacja (laserowa) to trwałe usunięcie wszystkich elementów włosa, zarówno na powierzchni skóry, jak i w skórze właściwej. Depilacja (IPL, wosk, depilator, maszynka) to z kolei jedynie częściowe usunięcie włosa, pozostawiające pod skórą elementy włosa odpowiedzialne za jego ponowny wzrost.

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *