Dolina łez

przyczyny, pielęgnacja i zabiegi

Skóra wokół oczu jest delikatna, podatna na czynniki zewnętrzne, a wraz z upływem czasu staje się wiotka i wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednym z problemów występujących w tym obszarze jest tworzenie się doliny łez, którą uznaje się za defekt estetyczny.

    Poproś o konsultację
    Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
    Wybierz miasto
    WrocławWarszawa
    Zadzwoń lub napisz!
    Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
    • Opis problemu
    • Czynniki determinujące
    • Który zabieg wybrać?

    Opis problemu

    Charakterystyczne zagłębienie zlokalizowane jest między kącikiem oka (wewnętrznym) a policzkiem. Jego linia przebiega ukośnie, czyli dokładnie tak jak płyną łzy. Widoczna dolina łez powoduje, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej.

    Proces starzenia się jest całkowicie naturalny, ale jedną z jego przykrych konsekwencji jest to, że wraz z upływem lat tkanka tłuszczowa, która wypełnia obszar pod skórą powiek zanika, a nasze oczodoły zaczynają się zapadać. Mięśnie wiotczeją, a to z kolei dodaje nam lat.

    Pojawianie się zmarszczek wokół oczu również nie pomaga, a te dotyczą nie tylko osób po 40. roku życia. Wiele mówi się o tym, że na przyspieszenie procesu starzenia ma wpływ także ekspozycja na promienie słoneczne. Z naszych obserwacji wynika, że choć świadomość w tym temacie stale rośnie to wiele osób nadal nie stosuje kremów z filtrem.

    Czynniki determinujące

    Najprościej rzecz ujmując, pojawienie się doliny łez ma związek ze starzeniem się skóry, a wokół oczu ten proces zachodzi zdecydowanie szybciej. Skóra w tym miejscu jest delikatna i najcieńsza na człowieku (ma ledwie 0,5 mm grubości).

    Przyczyną powstania doliny łez jest również spowolniona produkcja takich substancji jak choćby kolagen, który odpowiedzialny jest między innymi za jędrność skóry czy kwas hialuronowy, który bierze udział w procesie produkcji wymienionego wyżej kolagenu.

    U niektórych osób dolina łez powstaje relatywnie wcześnie, bo wśród przyczyn jej występowania wymienia się także czynniki genetyczne, jak choćby kształt twarzoczaszki. Na to jak bardzo będzie widoczna może mieć wpływ również to jaki tryb życia prowadzimy. Uważa się równie, że dolina łez widoczna staje się wtedy, gdy gwałtownie tracimy na wadze.

    Reasumując, wśród tworzenia się widocznej doliny łez należy wymienić:

    • starzenie się skóry,
    • zanik tkanki tłuszczowej,
    • wiotczenie mięśni w tym obszarze,
    • spowolniona produkcja kolagenu,
    • tryb życia,
    • zaburzenia metaboliczne,
    • predyspozycje genetyczne.

    Który zabieg wybrać?

    W artykułach na temat doliny łez pojawia się sporo informacji na temat domowych sposobów radzenia sobie z problemem. I choć warto stosować takie metody pielęgnacji jak robienie sobie zimnych okładów z ogórka, przykładanie torebek po herbacie czy używanie odpowiednich kosmetyków, to nie zawsze możemy oczekiwać spektakularnych efektów.

    Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów mogących sprawdzić się u osób, którym zależy na zredukowaniu widoczności doliny łez. Wśród nich wymienia się zabiegi laserowe (laser frakcyjny CO2), mezoterapię igłową, mezoterapię mikroigłową z zastosowaniem urządzenia Dermapen czy zabiegi wypełniające i wypełnienie doliny łez. Kluczem do osiągnięcia zadowalających rezultatów jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta.

    LASER FRAKCYJNY CO2

    Działanie lasera opiera się na emitowaniu promieniowania podzielonego na tysiące malutkich strumieni, których zadaniem jest odparowanie tkanki ze skóry. W miejscu jego zastosowania dochodzi do powstania mikrouszkodzeń, a to z kolei prowadzi do uruchomienia procesu regeneracji. Zastosowanie lasera frakcyjnego w tej okolicy pozwala pracować nad jakością skóry, zmniejszeniem jej wiotkości, redukcją zmarszczek i poprawą kolorytu. Warto jednak pamiętać o tym, że zabieg wiąże się z koniecznością bezwzględnego stosowania się do zaleceń specjalisty w okresie pozabiegowym.

    Laser eCO2 / Laser FOTONA Erb:Yag - podstawowe informacje 
    Cena:od 700 zł
    Czas zabiegu:15-45 minut
    Znieczulenie:maść znieczulająca
    Reakcja skóry:zaczerwienie, obrzęk, strupki
    Rekonwalescencja:zazwyczaj około 7 dni
    Sugerowana liczba zabiegów:3-6
    Dostępność:Wrocław / Warszawa

    MEZOTERAPIA IGŁOWA

    Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wykonaniu śródskórnych zastrzyków zawierających przeznaczone do tego preparaty z kwasem hialuronowym bądź innymi substancjami. Wykonywane w ten sposób nakłucia pozwalają stymulować skórę i redukują wybrane objawy starzenia.

    Mezoterapia igłowa - najważniejsze informacje 
    Cena:od 300 zł
    Czas zabiegu:15-45 minut
    Znieczulenie:maść znieczulająca
    Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji, możliwe drobne siniaczki
    Rekonwalescencja:brak
    Sugerowana liczba zabiegów:3-6
    Dostępność:Wrocław / Warszawa

    DERMAPEN

    Dermapen to urządzenie stosowane do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, co umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Odżywia, poprawia gęstość i elastyczność skóry, odmładza ją i tym samym pozwala zredukować defekty skóry w okolicy powiek dolnych, których pojawienie się sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną.

    Dermapen - najważniejsze informacje 
    Cena:od 550 zł
    Czas zabiegu:15-45 minut
    Znieczulenie:maść znieczulająca
    Reakcja skóry:zaczerwienienie, podrażnienie skóry
    Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
    Sugerowana liczba zabiegów:3-6
    Dostępność:Wrocław / Warszawa

    WYPEŁNIENIE DOLINY ŁEZ

    Wypełnienie doliny łez to zabieg polegający na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym w okolicę pod okiem. Kluczem do osiągnięcia zadowalających efektów jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Może się bowiem zdarzyć, że podanie kwasu hialuronowego w tej okolicy spowoduje, że zauważalne pod oczami zasinienia staną się jeszcze bardziej widoczne.

    Wypełnienie doliny łez 
    Cena:od 900 zł do 1300 zł
    Czas zabiegu:15-30 minut
    Znieczulenie:maść znieczulająca (opcjonalnie)
    Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji, obrzęk, drobne siniaki, przejściowe nierówności
    Rekonwalescencja:brak
    Czas utrzymywanie się efektów:zwykle 6-12 miesięcy
    Dostępność:Wrocław / Warszawa

      Umów się na wizytę
      Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
      Wybierz miasto
      WrocławWarszawa
      Zadzwoń lub napisz!

      Polecane zabiegi

      wsparcie
      Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

        Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
        Przedstaw się *
        Wybierz miasto *
        WrocławWarszawa
        Wiadomość *