Cofnięta broda

Opis problemu

Broda, która względem reszty twarzy sprawia wrażenie małej lub cofnięta broda, mogą wpływać na zaburzenie proporcji twarzy optycznie ją skracając i powodując, że linia między podbródkiem a brodą pozostaje niezauważalna. W przypadku wielu osób jest to powód do kompleksów. Także ze względu na atrakcyjność ich profilu.

Nie oznacza to jednak, że jedynym sposobem na pozbycie się kompleksów jest poddanie się interwencji chirurgicznej. Z pomocą może przyjść także lekarz medycyny estetycznej, który po przeprowadzeniu konsultacji i omówieniu możliwych do osiągnięcia rezultatów dobierze odpowiednią metodę nieinwazyjnej korekty brody.

Czynniki determinujące

Przyczyną cofniętej brody najczęściej są uwarunkowania genetyczne, bowiem ten typ budowy dziedziczymy po naszych rodzicach lub dziadkach.

Zdarza się jednak, że przyczyną cofniętej brody jest wada zgryzu, której skorygowanie za pomocą aparatu ortodontycznego wpływa także na anatomię naszej twarzy.

Który zabieg wybrać?

Korekta brody może zostać wykonana z wykorzystaniem preperatów na bazie kwasu hialuronowego lub preparatu Radiesse (na bazie hydroksyapatytu wapnia).

Efekty korekty brody kwasem hialuronowym, podobnie jak efekty korekty preparatem Radiesse widoczne są od razu i wpływają na:

 • owal twarzy,
 • widoczność brody,
 • kształt i kontury brody.

W przypadku kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Z kolei hydroksyapatyt wapnia zostaje wchłonięty przez organizm po około 3 miesiącach, jednak twarz nie wraca do stanu sprzed zabiegu, dzięki wytworzeniu nowych włókien kolagenowych, które utrzymują się w tkance nawet 2 lata.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Korekta brody - zabiegi polecane przez lekarzy

  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *