Cofnięta broda

Broda, która względem reszty twarzy sprawia wrażenie małej lub cofnięta broda, mogą wpływać na zaburzenie proporcji twarzy optycznie ją skracając i powodując, że linia między podbródkiem a brodą pozostaje niezauważalna. W przypadku wielu osób jest to powód do kompleksów. Także ze względu na atrakcyjność ich profilu.

    Poproś o konsultację
    Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
    Wybierz miasto
    WrocławWarszawa
    Zadzwoń lub napisz!
    Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
    • Objawy
    • Przyczyny
    • Który zabieg wybrać?

    Objawy

    Nie jest prawdą, że jedynym sposobem na pozbycie się kompleksów jest poddanie się interwencji chirurgicznej. Z pomocą może przyjść także lekarz medycyny estetycznej, który po przeprowadzeniu konsultacji i omówieniu możliwych do osiągnięcia rezultatów dobierze odpowiednią metodę nieinwazyjnej korekty brody.

    Przyczyny

    Przyczyną cofniętej brody najczęściej są uwarunkowania genetyczne, bowiem ten typ budowy dziedziczymy po naszych rodzicach lub dziadkach.

    Zdarza się jednak, że przyczyną cofniętej brody jest wada zgryzu, której skorygowanie za pomocą aparatu ortodontycznego wpływa także na anatomię naszej twarzy.

    Który zabieg wybrać?

    Korekta brody może zostać wykonana z wykorzystaniem preperatów na bazie kwasu hialuronowego lub preparatu Radiesse (na bazie hydroksyapatytu wapnia).

    Efekty korekty brody kwasem hialuronowym, podobnie jak efekty korekty preparatem Radiesse widoczne są od razu i wpływają na:

    • owal twarzy,
    • widoczność brody,
    • kształt i kontury brody.

    W przypadku kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Z kolei hydroksyapatyt wapnia zostaje wchłonięty przez organizm po około 3 miesiącach, jednak twarz nie wraca do stanu sprzed zabiegu, dzięki wytworzeniu nowych włókien kolagenowych, które utrzymują się w tkance nawet 2 lata.

      Umów się na wizytę
      Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
      Wybierz miasto
      WrocławWarszawa
      Zadzwoń lub napisz!

      Korekta brody - zabiegi polecane przez lekarzy

      wsparcie
      Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

        Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
        Przedstaw się *
        Wybierz miasto *
        WrocławWarszawa
        Wiadomość *