Wrocław
Głównym celem masażu odchudzającego jest zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez pobudzenie przemiany materii. Stymulacja mikrokrążenia i przebudowa mikroarchitektury podskórnej tkanki tłuszczowej podczas masażu pozwala nam zwalczyć cellulit i poprawić wygląd skóry. Należy pamiętać, że najlepsze efekty zostaną osiągnięte przy serii zabiegów i spotęgowane odpowiednią dietą, ćwiczeniami lub zabiegami modelującymi sylwetkę typu:
W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta masażowi poddawane są takie części ciała jak: brzuch i boczki, pośladki oraz uda.
Przed zabiegiem zaleca się kąpiel w ciepłej wodzie i opróżnienie pęcherza moczowego. Masaż antycellulitowy jest częściowy- obejmuje wybraną część ciała. W czasie masażu odchudzającego całe ciało (poza okolicą masowaną) przykryte jest dużym ręcznikiem. Po zabiegu nie należy gwałtownie wstawać ze stołu, by nie spowodować zawrotów głowy. W dniu masażu oraz po jego wykonaniu zalecane jest wypicie dużej ilości wody (1,5 – 2l), by wspomóc usunięcie zalegających w tkance podskórnej toksyn.
Pierwszą techniką wykonywaną w masażu antycellulitowym jest głaskanie, które powoduje mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka wspomagając wydzielniczą funkcje gruczołów łojowych i potowych. Wzmaga miejscową przemianę materii, poprawia elastyczność skóry oraz ułatwia szybsze odprowadzenie obrzęków czy krwiaków.
Następną techniką jest rozcieranie– masaż tkanki łącznej – zmniejsza pobudliwość nerwową i powoduje rozluźnienie mięśni.
Kolejno ugniatanie oddziaływuje na tkankę mięśniową, dzięki efektywnemu przekrwieniu przywraca sprawność zmęczonym mięśniom. Zwiększa elastyczność ścięgien i tkanki mięśniowej co ma znaczenie w działaniach profilaktycznych ukierunkowanych na likwidacje przeciążeń układu ruchu.
Ważną techniką w tym masażu jest wyciskanie, które odgrywa kluczową rolę w odprowadzaniu produktów przemiany materii w kierunku dosercowym lub do najbliższych węzłów chłonnych. Usprawnia ono przepływ krwi oraz limfy w naczyniach. Wibracja jest techniką wprawiającą w ruch drgający tkanki powierzchniowe doprowadzając do drżenia tkanek pod nimi leżących i przyśpieszając znacznie przemianę materii. Wibracja jest bardzo skuteczną techniką w leczeniu otyłości. Ułatwia również wchłanianie wszelkich substancji z tkanek do krwi, bowiem drgania wywołane wibracją przesuwają płyny ustrojowe.
Końcowym etapem masażu jest wstrząsanie, które powoduje lepsze rozprowadzenie chłonki w przestrzeniach międzykomórkowych tkanek powierzchownych i głębokich oraz usprawnia krążenie obwodowe, aktywuje przepływ krwi i limfy.
Ostatnią techniką jest głaskanie– uspokaja ośrodkowy układ nerwowy obniżając pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych, wycisza nasz organizm i pozwala osiągnąć harmonie.