Hymenoplastyka | Ars Estetica - Wrocław i Warszawa

Hymenoplastyka

Odtworzenie błony dziewiczej

Opis technologii

Hymenoplastyka to procedura umożliwiająca rekonstrukcję błony dziewiczej. Odtworzenie błony uzyskuje się poprzez zszycie jej elementów. Do zabiegu pacjentka jest znieczulana miejscowo, dzięki czemu nie ma konieczności hospitalizacji. Cała procedura opiera się na zszyciu fragmentów błony, a jeśli są one niewystarczające, zaszywa się błonę śluzową tkanek pochwy. W niektórych przypadkach błona zastępowana jest sztucznym materiałem.

Wskazania

Na zabieg hymenoplastyki najczęściej zgłaszają się panie, które chcą przywrócić błonę dziewiczą ze względów ideologicznych, religijnych bądź społeczno-kulturowych. Znane są także przypadki dziewcząt, które urodziły się bez błony dziewiczej bądź z jej deformacją.

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg musi poprzedzać konsultacja z lekarzem oraz przeprowadzenie podstawowych badań. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszystkie leki.

Przebieg zabiegu

Lekarz, po znieczuleniu pacjentki, fałduje śluzówkę, następnie naciąga ją i zszywa, by nadać jej pierwotny wygląd. Cała procedura trwa 40-60 minut. Po około dwóch godzinach, jeśli pacjentka czuje się dobrze, może udać się do domu.

Efekty

  • rekonstrukcja (odtworzenie) błony dziewiczej

Przeciwwskazania

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  •  infekcja w okolicy sromu i pochwy
  •  nieuregulowana cukrzyca
  •  nieuregulowane nadciśnienie tętnicze

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013