Szczelina odbytu (objawy)

Opis problemu

Szczelina odbytu to druga po hemoroidach najczęściej występująca choroba końcowego odcinka układu pokarmowego. Jest to długie, wąskie i płytkie pęknięcie błony śluzowej zlokalizowane na odcinku od brzegu odbytu do linii grzebieniastej. Najczęstszą przyczyną powstawania rany jest ograniczona możliwość rozciągnięcia się błony śluzowej odbytu spowodowana jej przewlekłym niedokrwieniem. W wyniku parcia może dojść do rozerwania tkanki i powstania świeżej rany zwanej ostrą szczeliną odbytu. Jeśli nie zostanie ona w porę wyleczona może dojść do przewlekłej szczeliny odbytu i zgrubienia fałdu skóry (tzw. guzek wartowniczy).

Choroba ta jest bolesna i stanowi duży dyskomfort dla pacjentów, dlatego tak ważna jest szybka diagnoza i wdrożenie leczenia, by jak najszybciej doprowadzić do wyleczenia się rany. Choroba objawia się przede wszystkim bólem w okolicy odbytu, który pojawia się najczęściej po wypróżnieniu i utrzymuje się przez jakiś czas po nim. Ból ten jest ostry, piekący i opisywany często przez pacjentów jako silny, zmuszający chorego do sięgnięcia po środki przeciwbólowe.

Kolejnym objawem są występujące krwawienia z odbytu najczęściej również w trakcie wypróżniania. Chorzy często skarżą się silne parcia na stolec, świąd i pieczenie. Badanie proktologiczne i wdrożona odpowiednia diagnostyka pozwoli choremu na szybkie pozbycie się problemu i dobranie właściwej terapii. Z uwagi na duży dyskomfort chorego warto podjąć jak najszybciej odpowiednie leczenie by skrócić dolegliwości i przywrócić komfort życia.

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

Proponowane zabiegi

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *