Hemoroidy (objawy)

Opis problemu

O chorobowym stanie hemoroidów mówimy wówczas, kiedy rozciągające się i wypełniające krwią sploty utrudniając wypróżnianie w znaczny sposób, pogorszają komfort pacjenta. W momencie zalegania krwi w hemoroidach może dojść do stanów zapalnych guzków i tkanek odbytu.

Jest to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości dotykających pacjentów i można uznać ją za chorobę cywilizacyjną z uwagi na szereg czynników socjologicznych, które mają wpływ na jej rozwój. Jednym z nich jest siedzący, mało aktywny tryb życia czy nawet niewłaściwa dieta. Można założyć, że dotyka co drugiego pacjenta w krajach rozwiniętych.

Choroba często rozpoczyna się od dokuczliwego swędzenia odbytu, które bywa lekceważone. W kolejnym etapie świądowi może towarzyszyć podrażnienie błony śluzowej i sącząca wydzielina. Pojawienie się świeżej krwi w stolcu lub na papieże toaletowym czy odczucie niepełnego wypróżnienia powinno być już alarmującym sygnałem dla pacjenta. Dalsze konsekwencje nieleczenia dolegliwości mogą wiązać się początkowo z wypadnięciem guzka krwawniczego, który samodzielnie wraca aż do momentu zaawansowanych żylaków odbytu, które wymagać mogą już leczenia operacyjnego.

W większości przypadków najlepsze efekty uzyskuje się opracowując indywidualny plan leczenia z uwzględnieniem różnych procedur medycznych tzw. hybrydowe leczenie hemoroidów.

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Proponowane metody leczenia hemoroidów

  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *