Hemoroidy (objawy)

Opis problemu

O chorobowym stanie hemoroidów mówimy wówczas, kiedy rozciągające się i wypełniające krwią sploty utrudniając wypróżnianie w znaczny sposób, pogorszają komfort pacjenta. W momencie zalegania krwi w hemoroidach może dojść do stanów zapalnych guzków i tkanek odbytu.

Jest to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości dotykających pacjentów i można uznać ją za chorobę cywilizacyjną z uwagi na szereg czynników socjologicznych, które mają wpływ na jej rozwój. Jednym z nich jest siedzący, mało aktywny tryb życia czy nawet niewłaściwa dieta. Można założyć, że dotyka co drugiego pacjenta w krajach rozwiniętych.

Choroba często rozpoczyna się od dokuczliwego swędzenia odbytu, które bywa lekceważone. W kolejnym etapie świądowi może towarzyszyć podrażnienie błony śluzowej i sącząca wydzielina. Pojawienie się świeżej krwi w stolcu lub na papieże toaletowym czy odczucie niepełnego wypróżnienia powinno być już alarmującym sygnałem dla pacjenta. Dalsze konsekwencje nieleczenia dolegliwości mogą wiązać się początkowo z wypadnięciem guzka krwawniczego, który samodzielnie wraca aż do momentu zaawansowanych żylaków odbytu, które wymagać mogą już leczenia operacyjnego.

W większości przypadków najlepsze efekty uzyskuje się opracowując indywidualny plan leczenia z uwzględnieniem różnych procedur medycznych tzw. hybrydowe leczenie hemoroidów.

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Proponowane metody leczenia hemoroidów