Fałdy skórne wokół odbytu

Opis problemu:

Pojawienie się miękkiego, niebolesnego guzka na zewnątrz odbytu, wystające fałdy skóry, których nie da się odprowadzić do wnętrza odbytu, okresowo powiększający się guzek w okolicy odbytu (nie powodujący dolegliwości bólowych) czy trudności z utrzymaniem higieny w okolicy odbytu to najczęstsze objawy, które mogą świadczyć o występowaniu fałdów okołoodbytniczych.

Przerośnięte fałdy anodermy, zlokalizowane na zewnętrznym brzegu kanału odbytu, nazywane są fałdami brzeżnymi odbytu. Występują pod postacią niewielkich, miękkich guzków i wypełniane są luźną, podatną na rozciąganie tkanką łączną. Tworząca je tkanka łączna, wypełniona jest siecią naczyń krwionośnych (głównie żył). Powstające w naczyniach zakrzepy to zakrzepica brzeżna, będąca najczęstszą przyczyną powstawania fałdów okołoodbytniczych.

Nagła zakrzepica splotu okołoodbytniczego zewnętrznego prowadzi do gwałtownego rozciągnięcia skóry na tym odcinku. Nie mogąc się obkurczyć, w ciągu tego kilkudniowego procesu ulega rozciągnięciu i tworzy charakterystyczne dla tej przypadłości workowate przerosty skóry. Podczas napinania brzucha w trakcie wysiłku i w trakcie defekacji dochodzi do przekrwienia splotów naczyniowych i okresowego powiększania fałdów.

Który zabieg wybrać:

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Proponowane metody leczenia