Fałdy skórne wokół odbytu

Opis problemu:

Pojawienie się miękkiego, niebolesnego guzka na zewnątrz odbytu, wystające fałdy skóry, których nie da się odprowadzić do wnętrza odbytu, okresowo powiększający się guzek w okolicy odbytu (nie powodujący dolegliwości bólowych) czy trudności z utrzymaniem higieny w okolicy odbytu to najczęstsze objawy, które mogą świadczyć o występowaniu fałdów okołoodbytniczych.

Przerośnięte fałdy anodermy, zlokalizowane na zewnętrznym brzegu kanału odbytu, nazywane są fałdami brzeżnymi odbytu. Występują pod postacią niewielkich, miękkich guzków i wypełniane są luźną, podatną na rozciąganie tkanką łączną. Tworząca je tkanka łączna, wypełniona jest siecią naczyń krwionośnych (głównie żył). Powstające w naczyniach zakrzepy to zakrzepica brzeżna, będąca najczęstszą przyczyną powstawania fałdów okołoodbytniczych.

Nagła zakrzepica splotu okołoodbytniczego zewnętrznego prowadzi do gwałtownego rozciągnięcia skóry na tym odcinku. Nie mogąc się obkurczyć, w ciągu tego kilkudniowego procesu ulega rozciągnięciu i tworzy charakterystyczne dla tej przypadłości workowate przerosty skóry. Podczas napinania brzucha w trakcie wysiłku i w trakcie defekacji dochodzi do przekrwienia splotów naczyniowych i okresowego powiększania fałdów.

Który zabieg wybrać:

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Proponowane metody leczenia

  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *