Poprawa kształtu pośladków

chirurgia plastyczna

Na czym polega zabieg powiększania pośladków?

Zabiegi powiększania pośladków to procedura z zakresu chirurgii plastycznej, która powstała w latach 60. w Ameryce Południowej, stąd też jej alternatywna nazwa – brazylijski lifting pośladków. Metoda ta w Polsce stosowana jest stosunkowo niedługo, ale szybko zyskuje popularność. Dzięki operacji powiększania pośladków można uzyskać efekt powiększenia jak i podniesienia pośladków ze względu na utratę jędrności. W klinice Ars Estetica efekt ten uzyskujemy przeszczepiając własną tkankę tłuszczową.

chirurgia plastyczna

Wskazania do zabiegu

  • nieproporcjonalne, płaskie pośladki
  • utrata jędrności pośladków

jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z chirurgiem, w trakcie której omawiane są możliwe i oczekiwane przez pacjenta efekty.  Następnie lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. W zależności od wybranej metody należy wykonać podstawowe badania krwi, które zleci lekarz.

Przebieg zabiegu

W przypadku powiększania pośladków za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, najpierw trzeba ją pozyskać z innego obszaru ciała w procesie liposukcji (np. podczas zabiegu Vaser Lipo). Uzyskaną w ten sposób tkankę tłuszczową należy w specjalny sposób przygotować, by mogła być z powrotem podana pod skórę, modelując pośladki w pożądany sposób. Zaletą tego zabiegu jest użycie własnej tkanki, co daje naturalny i trwały efekt.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu jest widoczny od razu i jest trwały. Okres rekonwalescencji po powiększaniu pośladków trwa około 3 tygodni. Po przeszczepie tłuszczu przez 10 dni nie wolno siadać, a przez około miesiąc należy wystrzegać się wysiłku fizycznego. Efekty są naturalne i dodają pośladkom delikatnej objętości.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania pośladków

  • Zaburzenia krzepliwości
  • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze
  • Infekcje okolicy zabiegowej
  • Wirusowe zapalenie wątroby
  • HIV

Cena zabiegu

Cena powiększania pośladków uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu oraz zastosowanej techniki.

Procedurę wykonujemy w klinice we Wrocławiu, a specjalistą zajmującym się powiększaniem pośladków jest dr n. med. Wojciech Rybak.

Pacjentki zainteresowane zabiegiem powiększania pośladków zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody modelowania pośladków