Liposukcja podbródka

chirurgia plastyczna Wrocław

Podwójny podbródek to problem, który dotyczy wielu osób, najczęściej zmagających się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach podwójny podbródek ma podłoże genetyczne, a problem pogłębia się wraz z wiekiem. Przyczyn problemu należy zatem upatrywać między innymi w lokalnym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej i nadwadze.

Liposukcja podbródka - najważniejsze informacje 
Cena:od 4500 do 9000 zł (w zależności od zakresu procedury)
Czas zabiegu:zwykle ok. 60 minut
Znieczulenie:miejscowe lub ogólne
Rekonwalescencja:obrzęk utrzymuje się od 2 do do 4 tygodni
Efekty:pierwsze efekty widoczne po ok. 2-3 tygodniach
Dostępność:Wrocław

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis technologii
  • Wskazania do liposukcji podbródka
  • Jak przygotować się do zabiegu?
  • Przebieg zabiegu
  • Przeciwwskazania
  • Liposukcja podbródka - cena

  Opis technologii

  Liposukcja podbródka to zabieg, który wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, a do jego przeprowadzenia muszą istnieć realne wskazania. Dlatego uważa się, że liczba pacjentów u których taki zabieg można przeprowadzić, jest ograniczona. Należy wykluczyć też inne problemy mogące imitować nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej takie jak wiotkość skóry w obrębie dolnej części twarzy i szyi czy wadę zgryzu. Alternatywą dla zabiegu operacyjnego jest między innymi technologia HIFU, czyli wykonywany w naszej klinice zabieg Ulthera, który w przypadku wielu pacjentów może dać równie zadowalające rezultaty estetyczne.

  W przypadku pacjentów z pierwszymi oznakami problemu skuteczne może się okazać także zastosowanie technologii Maximus TriLipo lub technologii Zaffiro.

  Wskazania do liposukcji podbródka

  Wskazaniem do przeprowadzenia liposukcji podbródka jest miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

  Jak przygotować się do zabiegu?

  Liposukcja podbródka to poważny zabieg chirurgiczny, dlatego wymagana jest dokładna konsultacja z lekarzem chirurgiem. W trakcie wizyty omawiane są oczekiwania pacjenta, jak również możliwe do uzyskania efekty. Wykluczane są także ewentualne przeciwwskazania do liposukcji.Po odbytej konsultacji pacjentowi zlecone zostają badania: krwi, EKG oraz ewentualne dodatkowe, które lekarz uzna za konieczne na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta podczas przeprowadzanego wywiadu.

  Przebieg zabiegu

  Liposukcja podbródka to trwający ok. godziny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas liposukcji lekarz wykonuje drobne nacięcia, najczęściej w obszarze podbródka oraz uszu, a następnie, wykorzystując do tego kaniulę, odsysa nadmiar tłuszczu z podbródka pacjenta.

  Podczas procedury podbródek modelowany jest tak, by między twarzą a szyją zarysowała się wyraźna linia, która ma duże znaczenie dla owalu twarzy. Gdy ten etap zabiegu dobiegnie końca, lekarz zakłada pacjentowi szwy w miejscu nacięć i specjalną, elastyczną maskę uciskową, która pełni rolę opatrunku pozabiegowego.

  Przeciwwskazania

  • Cukrzyca
  • Choroby układu krążenia
  • Choroby układu oddechowego
  • Nadczynność tarczycy
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Aktywne infekcje
  • Wirusowe zakażenie wątroby
  • HIV

  Liposukcja podbródka - cena

  Liposukcja podbródka to zabieg, który przeprowadzany jest w klinice we Wrocławiu. Lekarzem przeprowadzającym procedurę jest dr n. med. Wojciech Rybak. Cena zabiegu wynosi od 4500 do 9000 zł i wymaga konsultacji z chirurgiem kwalifikującym pacjenta do liposukcji oraz przeprowadzenia szczegółowych badań.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne metody redukcji drugiego podbródka

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *