Chirurgia estetyczna: poprawa kształtu pośladków | Wrocław | Ars Estetica - Wrocław i Warszawa

Poprawa kształtu pośladków

Na czym polega zabieg powiększania pośladków?

Zabiegi powiększania pośladków to procedura powstała w latach 60. w Ameryce Południowej, stąd też jej alternatywna nazwa – brazylijski lifting pośladków. Metoda ta w Polsce stosowana jest stosunkowo niedługo, ale szybko zyskuje popularność. Dzięki operacji można uzyskać efekt powiększenia jak i podniesienia pośladków ze względu na utratę jędrności. W klinice Ars Estetica efekt ten uzyskujemy przeszczepiając własną tkankę tłuszczową.

Wskazania do zabiegu

  • nieproporcjonalne, płaskie pośladki
  • utrata jędrności pośladków

jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem, w trakcie której omawiane są możliwe i oczekiwane przez pacjenta efekty.  Następnie lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. W zależności od wybranej metody należy wykonać podstawowe badania krwi, które zleci lekarz.

Przebieg zabiegu

W przypadku powiększania pośladków za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, najpierw trzeba ją pozyskać z innego obszaru ciała w procesie liposukcji ( np. podczas zabiegu Vaser Lipo). Uzyskaną w ten sposób tkankę tłuszczową należy w specjalny sposób przygotować, by mogła być z powrotem podana pod skórę, modelując pośladki w pożądany sposób. Zaletą tego zabiegu jest użycie własnej tkanki, co daje naturalny i trwały efekt.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu jest widoczny od razu i jest trwały. Okres rekonwalescencji trwa około 3 tygodni. Po przeszczepie tłuszczu przez 10 dni nie wolno siadać, a przez około miesiąc należy wystrzegać się wysiłku fizycznego. Efekty są naturalne i dodają pośladkom delikatnej objętości.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania pośladków

  • Zaburzenia krzepliwości
  • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze
  • Infekcje okolicy zabiegowej
  • Wirusowe zapalenie wątroby
  • HIV

Cena powiększania pośladków uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu, zastosowanej techniki oraz ilości pobranego materiału.

Procedurę wykonujemy w klinice we Wrocławiu, a specjalistami zajmującymi się leczeniem problemu jest dr n. med. Wojciech Rybak oraz dr n. med. Ireneusz Siewiera.

Pacjentki zainteresowane zabiegiem powiększania pośladków zapraszamy do kontaktu.

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013