Depilacja laserowa

Zobacz film

Opis technologii

Stosowany przez nas laser jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc cebulkę włosa tak, że już się nie odnawia. Zgodna z najnowszą technologią głowica zabiegowa umożliwia uzyskanie energii nawet 100J a długości impulsu do 400ms, co w połączeniu z doskonałym układem chłodzenia umożliwia depilację nawet u osób z ciemniejszą karnacją skóry.

Drugi wykorzystywany przez nas laser do depilacji to SYSTEM Gemini – Laser Nd:Yag o bardzo silnym i długim impulsie 1024 nm firmy Iridex/Laserscope – Bardzo skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jest to laser używany w tzw. „trudnych przypadkach, do depilacji u osób z jasnymi włosami lub z ciemniejszą karnacją skóry. System GEMINI został zaprojektowany tak, by zapewnić moc i elastyczność niezbędną do uzyskania najlepszych rezultatów.

rty3

Wskazania

 • owłosienie w nieporządanych miejscach
 • nadmierne i patologiczne owłosienie
 • zapalenie okolomieszkowe

Jak przygotować się do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej wymagane jest przygotowanie się do niego. Przynajmniej miesiąc przed zaplanowanym terminem zabiegu należy zrezygnować z depilacji woskiem, depilatorem czy też wyrywania włosów pęsetą. W tym czasie można używać tylko maszynki. Włosy powinny być zgolone na dzień przed zabiegiem, a skóra nie może być opalona. Niezmiernie istotne jest odstawienie na około miesiąc przed zabiegiem leków światłouczulających, w przeciwnym razie pacjentowi grozi wystąpienie reakcji uczuleniowej i oparzenie. Zabiegu nie wykonuje się  u osób z licznymi zmianami barwnikowymi oraz u kobiet w ciąży. Pacjenci chorujący na jakiekolwiek choroby przewlekłe wymagają konsultacji lekarskiej. Skórę po zabiegu należy chronić przed słońcem. Bezpośrednio po zabiegu najczęściej obserwuje się lekkie zaczerwienienie skóry połączone z obrzękiem wokół naświetlanych mieszków włosowych utrzymującym się ok. 30 min.

Zabieg depilacji laserowej wykonujemy w klinice we Wrocławiu i Warszawie.

Przebieg zabiegu

Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja. Specjalista ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad. Osobom zakwalifikowanym do zabiegu wykonuje się próbę laserową – jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać już po kilku minutach.

W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych (szczególnie w miejscach wrażliwych- np. bikini) można zastosować miejscowy środek znieczulający (np. Krem Emla).

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej:

 • Nie opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem -minimum 4 tygodnie po zabiegu, miedzy zabiegami również się nie opalać!
 • Nie wolno stosować: lęków światło uczulających, dziurawca, nagietka.
 • Kosmetyki i leki złuszczające (peeling) – minimum 2 tygodnie po zabiegu.
 • Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, zrezygnować z basenu itp. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu.

2rt

Efekty

Czas trwania poszczególnych faz wzrostu włosa sugeruje stosowanie zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Liczba zabiegów niezbędna do uzyskania optymalnego efektu jest trudna do określenia, gdyż pacjenci różnią się między sobą nie tylko karnacją i kolorem włosów, lecz także gospodarką hormonalną.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • świeża opalenizna ( solarium – min 4 tyg. przerwy, samoopalacz – 2 tyg. przerwy)
 • krem z retinolem (odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające, retinoidy
 • zioła (nagietek, dziurawiec – odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem lub pensetą (min 1 miesiąc przerwy)
 • bielactwo, łuszczyca
 • peeling (odstawić tydzień przed zabiegiem)

Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013