Leczenie hemoroidów

metodą Barrona

OPIS TECHNOLOGII

Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona jest jedną z najpopularniejszych i najstarszych, małoinwazyjnych technik leczenia hemoroidów. Jest w pełni tolerowana przez pacjentów i nie wymaga hospitalizacji. Procedura polega na aplikacji specjalnych gumowych opasek na podstawę hemoroidu. Procedurę gumowania wykonuje się za pomocą specjalnego aplikatora. Celem zabiegu jest niedokrwienie żylaka odbytu, które w konsekwencji prowadzi do jego dewitalizacji i odpadnięcia.

WSKAZANIA

  • Hemoroidy II i III stopnia

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

Zabieg poprzedza konsultacja proktologiczna, podczas której ocenia się hemoroidy za pomocą anoskopu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Sama procedura jest bardzo krótka i nie wymaga znieczulenia. Aplikator z gumkami wprowadza się do kanału odbytu za pomocą anoskopu, a następnie wykorzystując odpowiednie narzędzie wprowadza się guzek krwawniczy do światła ligatora. W momencie właściwego osadzenia narzędzia aplikującego następuje jednoczasowe zsunięcie gumek. Procedura jest bezbolesna i trwa zaledwie kilka minut. Podczas jednej wizyty zalecane jest zaopatrzenie jednej kolumny hemoroidalnej, czasem przy pomocy kilku gumek. Takie procesowe podejście do leczenia hemoroidów zwiększa bezpieczeństwo, minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych i gwarantuje uzyskiwanie lepszych efektów leczenia. Bezpośrednio po zabiegu oraz przez kilka dni po pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, jednak ciepłe nasiadówki pozwalają go nieco zmniejszyć.

EFEKTY

Leczenie hemoroidów metodą Barrona jest jedną z najefektywniejszych technik. Przynosi bardzo dobre efekty w przypadku leczenia żylaków odbytu II stopnia. Przy bardziej zaawansowanej chorobie (III stopień), w momencie kiedy zmiany nie wracają samoistnie po wypróżnieniu, należy rozważyć również inne techniki leczenia. Z reguły w celu uzyskania najlepszych efektów wykonuje się 2-3 zabiegi, które można wykonać w odstępach 10-14 dniowych.

PRZECIWWSKAZANIA

  • stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy
  • IV stopień żylaków
  • przyjmowanie antykoagulantów

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013