Laserowe leczenie hemoroidów

OPIS TECHNOLOGII

Laserowe leczenie hemoroidów wykonuje się z wykorzystaniem zaawansowanych technologii laserowych – laserów naczyniowych bądź laserów CO2. W przypadku zmian II stopnia wykonuje się fotokoagulację u podstawy hemoroida, co w konsekwencji prowadzi do martwicy guzka. W przypadku bardziej zaawansowanej choroby istnieje możliwość odparowania zmian, które wystają poza odbyt. W jednym i drugi przypadku zachowane jest pełne bezpieczeństwo zabiegu.

WSKAZANIA

  • Hemoroidy II i III stopnia

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

Zabieg poprzedza konsultacja proktologiczna, podczas której ocenia się stopień zaawansowania choroby. Na 8 godzin przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania pokarmów stałych a na 4 godziny przed również i płynów.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. W zależności od stopnia zaawansowania problemu zabieg można przeprowadzić metodą ablacyjną bądź nieablacyjną. Do znieczulonego kanału odbytu wprowadzany jest wziernik, a następnie wykonywana jest fotokoagulacja za pomocą wiązki lasera. Zastosowanie technologii laserowej nie tylko zwiększa precyzję działania ale również zmniejsza ryzyko niekontrolowanego krwawienia, niweluje konieczności założenia szwów i skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej. Po zabiegu pacjent może powrócić do normalnych aktywności z zachowaniem szczególnej ostrożności.

EFEKTY

Celem leczenia hemoroidów jest poprawa jakości życia pacjenta w tym zmniejszenie uciążliwości związanych z wypróżnianiem. Po zabiegu pacjent odczuwa poprawę, zmniejszają się dolegliwości bólowe, świąd, pieczenie czy widoczność guzków krwawniczych.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy
  • IV stopień żylaków
  • Przyjmowanie antykoagulantów

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013