Amelan / Cosmelan

Opis technologii

Amelan/Cosmelan to nowoczesna terapia likwidująca przebarwienia skóry. Metoda została opracowana i przedstawiona po raz pierwszy przez dr. Edwarda Kruliga z Wanezueli. Terapia składa się z 3 zabiegów wykonywanych przez lekarza w gabinecie oraz specjalnie opracowanej kuracji domowej.

Wskazania

  • plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma)
  • przebarwienia posłoneczne
  • ciemne plamy na dłoniach

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż.

Przebieg zabiegu

Skóra pacjenta zostaje oczyszczona i odtłuszczona, następnie nakładana jest specjalna maska w kolorze podkładu. Z naniesioną maską pacjent udaje się do domu. Dopiero po czasie 3 – 8 godzin maskę należy zmyć pod bieżącą wodą. Czas utrzymania maski na twarzy jest ustalany przez lekarza i zależy od fototypu skóry. Kolejnym etapem kuracji jest stosowanie kremu COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od nałożenia maski według ściśle określonego schematu. Pierwsze efekty widoczne są tydzień po rozpoczęciu kuracji, a szybkość reakcji na leczenie zależny jest od typu skóry. Przy ciemnej karnacji (fototyp IV i V) plamy znikają zwykle po 8 – 10 dniach, natomiast u osób o jasnej cerze (fototyp I i II) oraz u osób o blond włosach/ szatynach  i jasnych oczach (fototyp III) zanikanie plam następuje zwykle od 8 do 21 dni. W 99% przypadków skuteczność zabiegu wyniosła 95%. Plamy znikają praktycznie całkowicie, możliwe jest jednak pozostanie w tym miejscu delikatnego cienia. Skutkiem przerwania kuracji preparatem Cosmelan 2 może być powrót przebarwień, bowiem terapia nie eliminuje tendencji do ich powstawania, a jedynie ją stopuje, dlatego tak ważne jest zakończenie kuracji. W trakcie leczenia nie zaleca się stosowania innych środków depigmentujących i złuszczających. Po określonym przez lekarza czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, uczucie napięcia i pieczenia, zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą, które zazwyczaj ustaje po kilku dniach.

Efekty

  • usunięcie wszelkiego rodzaju plam barwnikowych

Przeciwwskazania

Brak przeciwwskazań do wykonywania zabiegu.

Przed i po

http://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2013/08/cosmelan_3b.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013